25.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2015-2016

Břilice zostudily Borovany 13ti góly

0
Divizní Třeboň zachránila Břilicím kraj a odsoudila k pádu podruhé za sebou Borovany

Za poločas 8 gólů

Břilice si byly vědomy důležitosti zápasu a proto zápas o jistotu záchrany odehrála v jejím dresu prakticky polovina hráčů na hřišti z divizní Třeboně. Od úvodního hvizdu nebylo vítězi zápasu pochyb. Po necelý čtvrt hodině otevřel střelnici Průcha, 1:0. Tři minuty nato zvýšil na 2:0 Maxa. Třetí gól v síti Borovan měl na svědomí ve 23. minutě Benhák. Za další 2. minuty zvyšoval na 4:0 Průcha. Borovany se prakticky k ničemu nedostávaly, ale dá se říct, že když koply na bránu byl to gól. Čestný úspěch hostů zaznamenal ve 33. minutě Tomášek, 4:1. O chvíli později ovšem skóroval domácí kapitán Jiráček, 5:1. O druhý zásah hostů se 5. minut před koncem poločasu postaral znovu Tomášek, 5:2. Gólová tečka první půlky zápasu patřila domácím. Stav 6:2 znamenalo ve 44. minutě zakončení Tůmy

Gólostroj pokračoval i po přestávce

Hned v první minutě upravil na 7:2 Matoušek. Pak podobně jako v úvodním dějství diváci zhruba 20. minut gól neviděli. Gólové hody v 65. minutě znovu nastartoval Kolář, 8:2. Pět minut nato se podruhé v zápase mezi střelce zapsal Matoušek, 9:2. Jubilejní desátý gól domácích vstřelil v 72. minutě Maxa, 10:2. Maxa dokonce v 78. minutě dokonal hattrick, když zvyšoval už na 11:2. Tento gól byl pro změnu jubilejní pro hosty, i když na tuto statistiku budou chtít Borovany do příští sezóny určitě zapomenout. Byla to totiž stá obdržená branka v letošním ročníku. V 81. minutě se mezi střelce zapsal Gulaš a zvýšil rozdíl o deset branek na 12:2. O dvě minuty později se Břilice dočkaly i z jejich pohledu určitě šťastné třináctky zásluhou Benháka, 13:2. Konečnou podobu výsledku dal v 86. minutě Pilát a upravil na konečných 13:3. Břilice tímto zápasem získaly jistotu záchrany. Naopak Borovany se po loňském pádu z 1. A budou poroučet i z 1.B do okresu.

Slovan Břilice
Roman Kroupa ( trenér domácí ): Konečně jsme se sešli ve větším počtu a na hřišti to bylo znát. Od začátku jsme ovládli hru a bylo otázkou času, kdy vstřelíme první gól. To se povedlo již ve čtrnácté minutě, kdy Maxa vysunul do brejku Průchu, který nezaváhal. 1:0. Tím z nás spadla nervozita z důležitého utkání a začala kanonáda, kterou jsem dlouho nezažil. To pomohlo k tomu, že se do hry dostali všichni, kteří byli na lavičce. O branky se podělilo celkem osm hráčů (Maxa 3, Průcha 2, Benhák 2, Matoušek 2, Jiráček, Tůma, Kolář, Gulaš). Pochvalu zaslouží celý tým za přístup a předvedenou hru. Ještě bych chtěl ocenit hru a přístup hráčů Borovan. Výsledek je pro ně až příliš krutý, protože jejich hra nebyla vůbec špatná. I když prohráli tak vysokým skóre, nic nezabalili, hráli stále fotbal a neuchýlili se k žádným brutálním zákrokům a prohru vzali se ctí.

FK Calofrig Borovany
Václav Zeman ( vedoucí mužstva hosté ): Břilice hrály o záchranu a měli sedm kluků z divize. My jsme se Třeboni rovnat nemohli. Když jsme kopli do míče dali jsme gól, ale hodně jsme jich dostali. Máme spíš starší hráče a ti nemohli s mladými kluky závodit. Na Olešnici 5 divizních hráčů nestačilo, tak jich proti nám postavili raději 7. Já bych to nějak nehrotil, máme starý mančaft a mládí a perspektiva není a okres je taky soutěž.

T. Skála [-] - O. Beníšek [-] (63. J. Kopecký [-] ) , P. Tůma [-] , J. Kučera [-] (58. M. Flaška [-] ) , S. Čutka [-] - K. Benhák [-] (85. P. Voborský [-] ) , M. Jiráček [-] , J. Gulaš [-] , M. Kodras [-] (23. J. Matoušek [-] ) - M. Průcha [-] (46. J. Kolář [-] ) , T. Maxa [-]

K. Pečenka [-] (46. P. Broum [-] ) - M. Plachta [-] , R. Malík [-] (46. D. Janeček [-] ) , J. Anton [-] (46. A. Fencl [-] ) , J. Brenner [-] - F. Faktor [-] , B. Němec [-] , P. Langer [-] , A. Pilát [-] - M. Tomášek [-] (48. J. Čermák [-] ) , K. Kubíček [-] -

ŽK: 51. J. Brenner , 57. P. Langer , 74. K. Kubíček .
Místo: Břilice. Počet diváků: 85. Rozhodčí: Křížovský Jiří - ŠPLÍCHAL David, BARTYZAL Vlastimil.