24.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

Dříteň neuhlídala nejlepší plánské střelce

0

Petscher s Baloghem se trefili už v první půli, domácí měli na kontě jen jednu branku. Plánskou výhru pak pojistil ve druhém dějství opět Petscher a hosté tak potvrdili roli favorita.

Dvojice Petscher - Balogh udeřila. Diváci tleskali gólovým nůžkám

Dříteň na jaře zrovna nezáří, ale díky povedenému podzimu může hrát v pohodě a ztráty bodůl tolik nebolí. Po Nemanicích čekal na tým trenéra Tupého další kandidát na postup, Planá. A pro domácí utkání vůbec nezačalo dobře. Petscher hned zkraje duelu po prvé straně utekl,uvolnil se a s přehledem zavěsil – 0:1. Nadále se ale hrál zajímavý, vyrovnaný zápas, kde ale oně mužstva dokázala zastavovat protivníka před zakončením, hrálo se po vápna. Dříteň ale ve 27. Minutě přispěchala s vyrovnávací trefou. Werner vybojoval míč, prostrčil ho na Švejdu, který adresoval do běhu přihrávku Pfefferovi, jenž pěknou akci zakončil - šel ze strany sám na brankáře Nováčka a po zemi ho prostřelil – 1:1. Pak ale přišla paráda zápasu a gól, který se na úrovni I.B vidí jen vzácně. Petscher unikl po lajně a poslal centr do vápna na kolegu z útoku. Balogh, který se vrátil do plánské sestavy po delší absenci, prokázal svoji oblibu akrobatických zakončení, pověsil se do vzduchu a povedenými nůžkami pod břevno nedal Léblovi šanci zasáhnout – 1:2.

Švejda měl na noze vyrovnání

Dříteň favorita utkání i ve druhé půli zlobila a snažila se o srovnání. V 54. minutě k němu měla blizoučko, Švejda zcela sám před Nováčkem měl ideální příležitost srovnat, míč se mu ale zamotal pod nohu a byl z toho podivný pokus o lob, který neměl naději na úspěch, míč skončil nad brankou. To si Plánští hodně oddechli.  A chvíli na to je uklidnil svou druhou brankou v zápase Petscher, který si naběhl do vápna a propálil míč do sítě – 1:3. A protože produktivní bek Turek se tentokrát hlavičkou neprosadil, když zasáhl Lébl, brala Planá tři body, kterými se vyšvihla na první místo tabulky.

TJ Dříteň
Tomáš Slepička (stoper): „Snad jako pokaždé s Planou. Řekneme si, hlavně nedostat rychlý gól a po chvíli od začátku zápasu ho tam máme. Pak se hrál fotbal mezi vápny, podařilo se nám srovnat. Vzadu jsme se ale v zápase nevyvarovali chyb a hosté do půle vedli. Ve druhé půli měla obě mužstva šance, my svou tutovku neproměnili a z protiútoku inkasovali potřetí. Pak už se to jen dohrávalo. Nepropadli jsme, hráli jsme s Planou vyrovnaný zápas, ale opět jsme doplatili na neproměnění šancí. Hra byla dobrá, 1:3 s Planou není tak špatný výsledek. Už se těšíme na konec soutěže.“

SK Planá
Josef Cimburek (trenér): „Byl to pro nás těžký zápas, máme zdecimované mužstvo, někteří hráči chybí, někteří hráči nastoupili se sebezapřením. Utkání se ale pro nás vyvíjelo dobře, brzdy jsme vedli, dostali jsme se do hry. Bohužel Dříteň srovnala. Pak ale nádherným gólem, který jsem dlouho neviděl, po Petscherově centru krásnými nůžkami skóroval „na Zlatana“ Balogh. To nás postavilo na nohy. Přidali jsme třetí gól, Dříteň se snažila, hrála v pohodě, o nic jí nešlo a byla na nás připravená, nic nám nedarovala. Mužstvo prokázalo charakter, ví co chce a je dobře připraveno. Jdeme krůček po krůčku, kluci dřou a je to vidět. Celý mančaft pádluje jedním směrem. Byl to tvrdý zápas, Beran se Stropkem dohrávali pokopaní, měli jsme toho dost, ale kluci bojovali jako lvi. Balogh se vrátil po zranění a musím ho pochválit, pomohl nám, spoléhali jsme na něj, že nějakou branku dá. Petscher dal hned dvě a hrál výborně. Výborně už hraje delší dobu Turek, který se tlačí z beka dopředu a je nebezpečný i v zakončení. Ale pochvalu si zaslouží naprosto všichni.“

TJ Dříteň
M. Lébl [-] - M. Tupý [-] , L. Hošek [-] (23. M. Werner [-] ) , T. Slepička [-] (79. J. Bláha [-] ) - M. Kovařík [-] (65. L. Koudelka [-] ) , V. Pečenka [-] , J. Klimeš [-] , A. Novák [-] , P. Švejda [-] (75. R. Vo Son [-] ) - O. Šíma [-] (60. M. Kovařík [-] ) , L. Pfeffer [-] -

SK Planá
J. Nováček [-] - M. Beran [-] , T. Pintér [-] , M. Turek [-] - T. Řehoř [-] , J. Pintér [-] (85. L. Fujdiar [-] ) , Z. Lexa [-] , M. Stropek [-] , T. Plojhar [-] - P. Petscher [-] (79. P. Vobořil [-] ) , L. Balogh [-]

ŽK: 33. L. Pfeffer , 59. M. Kovařík , 73. M. Kovařík , 90. V. Pečenka - 44. M. Stropek , 59. L. Balogh , 90. M. Turek .
Hráči zápasu: P. Petscher , M. Turek .
Místo: Dříteň. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Řehoř Petr - KOVAŘÍK Zdeněk, KNOTEK Václav.