21.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2015-2016

--

--

Písek opět padl, tentokrát s Planou

0

Písecké béčko opět zaváhali, když se nedokázalo srovnat s důraznou hrou domácích, kteří tak po prohře v Dačicích získali plný počet bodů. Písek bude muset ve zbytku sezóny zabrat, jelikož se po dobrém podzimu propadá tabulkou níž.

Jeden gól určil poločasové skóre

Utkání mezi Planou nad Lužnicí a píseckým „b“ týmem nabídl zajímavou podívanou. Padly tři branky, k vidění byla červená karta, rozhodčí navíc rozdal dohromady 9 žlutých karet a odpískal i pokutový kop proti domácímu celku.

V minulém kole nedokázala Planá uspět v důležitém utkání v Dačicích, kde inkasovala na konci zápasu gól na 3:2. Proto bylo potřeba zabojovat doma a pomoci si výhrou. Písek je pro většinu soupeřů těžkým protivníkem, neboť nikdo nikdy neví, s jakým kádrem rezerva třetiligového týmu přijede. V základní sestavě se tentokrát objevil i Jan Zušťák.

U domácího týmu šlo od prvních minut vidět, že mají velkou touhu po plném bodovém zisku. Ve 33. minutě se za obranou uvolnil Janovský, a ač byl zezadu stíhán obráncem hostů, dokázal na dlouhou nohu vstřelit balon do sítě.

V posledních minutách prvního poločasu si hosté dokázali vytvořit dvě standardní situace v blízkosti brankáře Brandštýla, ale do vážnějšího ohrožení se nedostali.

Vyloučení a penalta v půli druhé

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí hráči, kteří se v 60. minutě ujali dvougólového vedení. Janovský rozehrál rohový kop a míč skončil až za zády hostujícího brankáře Přibyla.

O čtyři minuty přišel další důležitý okamžik tohoto duelu. Tradiční defenzivní jistota písecké rezervy Petr Listopad dostala druhou žlutou kartu a musela zamířit pod sprchy.

Písečtí i přesto dokázali v závěru zápasu snížit. Brankář Brandštýl atakoval útočícího hráče soupeře a byla nařízena penalta, kterou proměnil nejzkušenější hráč hostů David Pichlík. V závěru se už nic převratného nestalo, a proto Planá vybojovala důležité tři body. Hráči Písku tak nedokázali ani popáté na jaře vyhrát a rozhodně si představovali lepší vstup do druhé části soutěže. Vždyť ambiciózní tým trenéra Benháka získal pouze dva body.

Planá zajíždá příští kolo na hřišt Želče, která je jen tři body před nimi. Písek doma vyzve Čimelice, které se díky kvalitnímu vstupu do kalendářního roku 2016 dotáhli na svého sobotního soupeře.

TJ Sokol Planá nad Lužnicí
Tomáš Štiak: Odehráli jsme dobrý zápas, vypracovali si velký počet šancí, kterých zůstalo plno nevyužito, dali 2 hezké góly a po zásluze jsme vyhráli. Jen škoda, že jsme ke konci zápasu inkasovali ze zbytečné penalty.

B. Brandštýl [-] - J. Pospíchal [-] (90. F. Drtina [-] ) , D. Fořt [-] , L. Sedláček [-] , T. Štiak [-] (90. Z. Handrejch [-] ) , M. Šahajda [-] - R. Welzl [-] (55. M. Kolský [-] ) , D. Havel [-] , M. Janovský [-] - J. Trčka [-] , M. Pěknic [-] (46. T. Pösinger [-] ) -

FC Písek B
D. Přibyl [-] - D. Pichlík [-] , P. Novotný [-] (60. L. Machovský [-] ) , M. Novotný [-] (68. P. Velek [-] ) - M. Štětina [-] (46. D. Šourek [-] ) , P. Listopad [-] , M. Hájek [-] , R. Kočí [-] , L. Zborník [-] - J. Zušťák [-] (46. L. Stoklasa [-] ) , P. Keclík [-]

ŽK: 21. M. Janovský , 23. L. Sedláček , 53. J. Pospíchal , 89. M. Šahajda , 90. D. Havel - 41. P. Listopad , 77. P. Keclík , 85. D. Pichlík . ČK: 64. P. Listopad .
Místo: Planá/Luž.. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Herzog Radek - VICAN Miroslav, HANES Tomáš.