13.kolo, Plzeňský | Plzeň - Sever | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Parádní přestřelku musely rozseknout až penalty!

0

Duel dvou týmů, které na tom byly před posledním kolem podzimu velmi podobně, nakonec devadesát minut nerozhodlo.

V tabulce byla před dnešním utkáním o tři body lépe postavená Heřmanova Huť, která se mohla v případě vítězství vyhoupnout až na čtvrtou příčku. Osud tomu ovšem tak chtěl, že karty zamíchal úplně jinak. Již ve třetí minutě zápasu oslovil svou křižnou přihrávkou kapitán Kasl Davida Kojnoka, který se prosadil střelou mimo dosah Sladkého. Žel Bohu se toho více do prvního poločasu nevešlo a padesátka přítomných fanoušků tak mohla jen doufat v lepší druhou část. Ta je již nezklamala, ale nepředbíhejme.

Po deseti minutách hry bylo srovnáno. Hosté odvrátili domácí roh pouze k Martinu Poslednímu, který z první doslova vystřelil vyrovnání. Jen co se příznivci barev Heřmanovy Hutě doradovali, mohli začít znova. Neuběhlo ani sto osmdesát vteřin a v pokutovém území Blatnice byl nedovoleně atakován Cejthamr a sudí Bíba neváhal ukázat na značku pokutového kopu. K penaltě se postavil Martin Veselovský a dokonal obrat. Jenže hosté se tak rychlé vzdát nehodlali a v sedmdesáté minutě se ukázala šťastná ruka při střídání trenéra Rýdla. Ten poslal na pažit Václava Kasla a pro domácí bylo zle. Nejprve se hráč plný sil prokličkoval ve vápně k pohodlnému zakončení, po chvilce sám dokonal další obrat v utkání střelou otřenou o tyč. Jenže Heřmanova Huť také zbraně nesložila a utkání tak mohlo gradovat. Domácí spustili závar v šestnáctce soupeře, nejprve ještě v dobré pozici nebylo přáno Némethovi, následně se ale již ujala rána dalšího střídajícího hráče Jaroslava Franka a pěkný duel tak dospěl až do penaltového rozstřelu.

V něm se střelcům na obou stranách příliš nevedlo. Domácí borci dvakrát netrefili zařízení, jednou se navíc vytáhl gólman Filip. A protože na druhé straně pouze jeden pokus mířil příliš nad, mohli se hosté radovat z vítězství 3:1 a celkově 4:3. Domácí tedy nakonec přezimují šestí, hned v závěsu o dva body mají svého dnešního soupeře.

TJ Heřmanova Huť
Vavřina Vladimír: „Bylo to derby. Hodně vyhrocené, nervózní na obě strany, ale fotbalově? Spousta nepřesností, až podprůměrný zápas.“

TJ Slovan Blatnice
Štýs Roman: „Bylo to vyrovnané derby se vším, co má být a se šťastnějším koncem pro nás. Remíza byla oboustranně zasloužená.“

M. Sladký [-] - B. Németh [-] , J. Cejthamr [-] , M. Poslední [-] , M. Veselovský [-] , M. Lakó [-] , M. Adam [-] (60. J. Franko [-] ) , M. Šůla [-] , J. Lakó [-] (84. T. Vlach [-] ) , T. Duník [-] , V. Lakó [-]

P. Filip [-] - J. Pechler [-] , P. Polívka [-] , J. Rolník [-] , M. Stehlík [-] , D. Tětek [-] (60. V. Kasl [-] ) , Z. Kasl [-] , D. Kojnok [-] (68. M. König [-] ) , J. Hošťálek [-] , M. Greif [-] (75. J. Karban [-] ) , J. Fišer [-]

ŽK: 30. M. Poslední - 37. J. Hošťálek , 51. D. Tětek , 80. P. Polívka , 85. J. Karban , 87. Z. Kasl .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: BÍBA Zbyněk - PÁLEK Michal (N), MESTL Jiří (N).