5.kolo, Ústecký | Děčín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

--

--

Hosté se přesvědčili, že prohrát se dá s každým a na dalekou cestu domů jim byla zabalena nadílka v podobě tří branek

0

Tragický výkon ze strany Markvartic v prvním poločase už nebyl následným vzkříšením zachráněn a usnadnil cestu domácím k zisku tří bodů

Nejhorších markvartických 45 minut vyvrcholilo dvěma brankami Viléma Hájka

Úvod utkání byl ještě jakžtakž vyrovnaný, ale posléze začala váznout rozehrávka markvartického celku a domácí se dostávali čím dál více do střeleckých příležitostí. Zprvu Dolní Poustevna nejčastěji hrozila ze standardních situací, poté co v 15. minutě brankář Václav Gregor vyrazil střelu z přímého kopu před sebe a následoval obrovský závar před jeho brankou, ale nakonec se vše obešlo bez přímého ohrožení Gregorovy svatyně. O 15 minut později zahrávali domácí rohový kop, ve kterém sehráli hlavní roli domácí Petr Koleňák a markvartický Václav Gregor, když prvně jmenovaný svou prudkou hlavičkou donutil Gregora k bravurnímu zákroku, jímž vytěsnil letící míč z brankové čáry. Domácí nadále využívali rozevlátého postavení markvartické obrany, proto ve 30. minutě utekli dva poustevničtí útočníci a měli pochopitelně namířeno na soupeřovu branku. V držení měl míč rychlonohý útočník Vilém Hájek, který do poslední chvíle netušil jak svou příležitost vyřešit, až se nakonec rozhodl přihrát na svého spoluhráče Davida Hrdličku, ke kterému nepřesný centr ani nedoputoval, přelétl vyběhnutého brankáře Gregora a šťastně zapadl do sítě. Hosté nadále pokračovali v jejich rozporuplném výkonu a o 2 minuty později mohli znovu zpytovat svědomí, jelikož po další chybě v markvartické rozehrávce a následném protiútoku domácích, nenasytný střelec Hájek pohotově přehodil, tentokráte už cíleně, markvartického golmana a stanovil tak konečné skóre prvního poločasu. 2:0!

Třetí inkasovaná branka probudila hosty a ti alespoň trochu navázali na výkony z předešlých zápasů, ale třígólové manko se jim už nepodařilo stáhnout

Markvartice vstoupily do druhé poločasu v autentickém ospalém dojmu, který je provázel celý první poločas a nikdo nemohl být překvapen, když v 54. minutě domácí kopali rohový kop, brankář Gregor letící míc podběhl a obráncem rozhozený srdcař kapitán David Karpíšek vyslal hlavičku, která zprvu nemířila ani do soupeřovy branky, ale "matka příroda" zde sehrála svou významnou roli a pomocí drnu šťastně usměrnila Karpíškův pokus do Gregorovy svatyně. Po tomto momentu se konečně trochu probudili markvartičtí fotbalisté a trochu zavzpomínali na výkony, které předváděli v předešlých zápasech. Jejich nenadálé vzkříšení jim přineslo hned 58. minutě přísnou penaltu, které se ujal stoper Tomáš Svoboda, ale tomu se nepodařilo svou dělovku sklopit mezi tři tyče. Markvartický tlak neustále nabíral na obrátkách a po neúspěšné šanci Jana Svobody, si vzal mrštný útočník Jakub Šimek míč na vlastní polovině a svým 50-ti metrovým sólem se dostal až před brankáře Josefa Šolína a bezkonkurenčně snížil stav utkání. Svěřenců Jaroslava Göttlicha se zmocnila reálná představa možného vyrovnání a bez přestání bušili do domácí obrany, ale série třech nepovedených příležitostí záložníka Jana Svobody nebyla tím potřebným klíčem ke srovnání stavu. Riskantní pojetí hry mělo pochopitelně patřičné negativní důsledky pro obranu hostí, protože v 71. minutě využil řídké obrany útočník David Hrdlička, ale ve své vyložené šanci trestuhodně selhal. Na chlup stejný scénář se opakoval o pár minut později, když posledně zmíněný Hrdlička znovu ze tří metrů vyprášil náruč nehybného golmana Gregora. Domácí v závěru utkání trochu ochromili markvartické snažení, jež bylo definitivně ukončeno konečným hvizdem hlavního arbitra Radka Procházky a dalo tak možnost fotbalistům z Dolní Poustevny k vypuknutí vítězné radosti.

D. Poustevna
Břetislav Moravec (vedoucí týmu FK Dolní Poustevna): Sice výborný výsledek nás může těšit, ale nadšení nemůže být zas tak vysoké, neboť nemůžeme dopustit, aby se uplatnilo přísloví "První vyhrání z kapsy vyhání" a musíme tak navázat v nadcházejících zápasech na výkon z tohoto zápasu. Jediné, co mě na tomto utkání trápí, byly neproměněné příležitosti, které nás, díky Bohu, nestály body.

Markvartice
Jaroslav Göttlich (trenér týmu TJ SK Markvartice): Hlavní kámen úrazu našeho neúspěchu byla nekolektivní hra, nedostatečná bojovnost a v poslední řadě nedobré nastavení našich hlav. První poločas byl od nás tragický, a když jsme se začali v druhém poločase znovu zvedat, tak nás utlumila neproměněná penalta a kvůli bohaté sérii neproměněných šancí jsme rozhodně nemohli usilovat alespoň o vyrovnání.

J. Šolín [-] - P. Pelačík [-] (86. R. Mitternacht [-] ) , Z. Tomek [-] - P. Koleňák [-] , A. Heyl [-] , D. Karpíšek [-] , J. Svačina [-] , M. Kern [-] - V. Hájek [-] , D. Hrdlička [-] - V. Soukup [-]

Markvartice
V. Gregor [-] - T. Nidrle [-] (75. T. Göttlich [-] ) , P. Raba [-] (85. J. Benzl [-] ) , J. Šimek [-] , A. Vlach [-] , T. Svoboda [-] , J. Gaher [-] , J. Svoboda [-] , M. Bernat [-] , L. Zeman [-] , V. Polan [-]

ŽK: 75. M. Kern , 86. P. Pelačík - 47. V. Polan , 72. A. Vlach .
Hráči zápasu: V. Soukup , P. Koleňák , V. Hájek .
Místo: D. Poustevna. Počet diváků: 85. Rozhodčí: PROCHÁZKA Radek - ŠIMEČEK Libor, HAVRAN Jan.