7.kolo, Ústecký | Děčín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

--

--

Český Lev se v zápase s Dolní Poustevnou konečně našel a předvedl zkušenou hru doprovázenou střeleckou kanonádou

0

Gólový účet sobotního utkání v Těchlovicích neznal konců a domácí diváci měli čest sledovat tu starou dobrou hru svých svěřenců, vedenou kapitánem lvů Tomášem Novákem, jenž byl jedním z hlavních katů mladé a houževnaté Dolní Poustevny

4 minuty stačily Těchlovicím, aby si vytvořily rozhodující náskok

Hned v úvodu zlikvidoval těchlovický brankář Petr Víšek nadějnou příležitost hostí. Na druhé straně mohli jít domácí do vedení kuriózní brankou, jenže hlavička beka z Dolní Poustevny, kterou překonal vlastního golmana Břetislava Moravce skončila na tyči. Hosté měli další příležitost z volného přímého kopu, jenž byla zastavena rukou těchlovického bránícího hráče, proto se přímý kop posunul o pár metrů blíže k hranici velkého vápna. Hostující útočník z nebezpečné standardní situace nastřelil opět zeď, dobře postavenou z těchlovických fotbalistů. Ve 25. minutě Tomáš Novák uvolnil na levé straně volného Ondru Gálika a ten předložil gólovou přihrávku Janovi Mužíkovi, jehož střela skončila pod břevnem a otevřel tak skóre utkání - 1:0. O dvě minuty později po faulu na Luboše Trlicu zahrával Tomáš Novák přímák z hranice pokutového území hostí a nádhernou střelou nedal brankáři Moravcovi šanci. 2:0. Ve 29. minutě znovu Tomáš Novák obešel svého obránce a prostřelil rozmrzelého Jana Moravce. Od této chvíle domácí ovládli střed hřiště a soupeře vůbec nepustili ke slovu, ale žádná další gólová příležitost do konce prvního poločasu už nebyla vytvořena.

Uvolněná koncentrace obou defenziv přítomným divákům určitě nevadila

Po přestávce hned zahrozily domácí Těchlovice, když ve 46. minutě se na půlící čáře krásně uvolnil Pavel Kunta a své sólo přetavil ve čtyřgólové vedení. Zhruba o pět minut později se hosté dostali ke střele, kterou brankář Víšek vyrazil na rohový kop. V 60. minutě se ke střele po přečíslení hostující obrany dostal Pavel Kunta a ten nadvakrát uklidil míč do Moravcovy brány. 5:0. V 68. minutě krásně prošel do pokutového území hostí Zdenek Erneker, který vybídl ke skórování střídajícího Filipa Hýla, ale jeho střela byla zblokována domácí obranou. Další branková příležitost byla vytvořena o necelé dvě minuty později, po přihrávce Luboše Trlici skóroval další střídající fotbalista, Petr Šlaj, a zvýšil na 6:0. Mladý houževnatý tým z Dolní Poustevny sympaticky nevzdal tento už pravděpodobně ztracený zápas a v 71. minutě snížili hosté střelou Šafranka na 6:1. Těchlovičtí fotbalisté byli stále lační po brankách a jejich chuť zahrát si fotbálek vyústíla v další branku Zdeňka Ernekera, jenž si krásně narazil míč s kapitánem lvů Tomášem Novákem a vstřelil už sedmou branku. V 85. minutě po rohovém kopu Dolní Poustevny a po skrumáži před naší brankou se nejlépe zorientoval Miroslav Kern a zaznamenal druhý brankový zářez svého týmu. 7:2. Hostům očividně střílení branek zachutnalo a v 88. minutě uzavřel střelecký účet utkání útočník Robert Mitternacht přízemní střelou, na kterou brankář Petr Víšek už nedosáhl. Konec utkání 7:3.

FK Český Lev Těchlovice
Jiří Hýl ml. (člen realizačního týmu FK Český Lev Těchlovice): Od 30. minuty jsme byli lepším mužstvem. Hosté hráli houževnatě i bez šesti opor základní sestavy. Musím říct, že zkušenost zvítězila před dravým mládím.

P. Víšek [-] - P. Kunta [-] (63. F. Hýl [-] ) , L. Trlica [-] , Z. Erneker [-] , J. Mužík [-] , P. Mužík [-] , T. Novák [-] , P. Trlica [-] , J. Štarman [-] , J. Majer [-] (63. P. Šlaj [-] ) , O. Gálik [-]

D. Poustevna
B. Moravec [-] - R. Mitternacht [-] , V. Hájek [-] , A. Heyl [-] , D. Karpíšek [-] , P. Koleňák [-] , M. Kern [-] , M. Schmalz [-] , J. Moravec [-] (46. Š. Šafranek [-] ) , Z. Tomek [-] , J. Svačina [-]

ŽK: 88. P. Mužík .
Hráči zápasu: T. Novák .
Místo: Těchlovice. Počet diváků: 70. Rozhodčí: PÖSCHKO Jaroslav - BUDSKÝ Václav, MAJSTRŠÍN Marek.