8.kolo, Ústecký | Děčín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Oslava narozenin Roberta Bužíka se Jiřetínu nadmíru povedla

0

Domácí zpříjemnili kulatiny svého spoluhráče a dlouholetého kamaráda kanonádou, kterou zasypali svého soupeře zpod Bukové hory

Uvolněně hrající celý domácí tým rozhodl v prvních dvaceti minutách

Do první a také poslední šance zápasu se dostal k překvapení všech přítomných celek hostů, ale střelu Martina Horejše pohotově kryl zkušený jiřetínský brankář David Břeň. Od této chvíle na hřišti kralovali domácí a rozhodčí Václav Budský nestíhal vytahovat propisku, aby mohl zapisovat střelce branek.  Hned ve 3. minutě utkání si po rohovém kopu Jana Bobeláka našel svůj prostor František Prokop a prudkou hlavičkou do šibenice otevřel tak skóre utkání. 1:0. Další branka padla v 16. minutě, kdy po krásné kombinaci domácího týmu kapitán Aleš Bláha našel nádherným centrem nabíhajícího Prokopa a ten pohodlně obstřelil bezmocného golmana Jaroslava Chouru. 2:0. Neuběhlo ani 5 minut a hosté museli znovu zkousnout pachuť inkasované branky, neboť ofenzivní bek Bláha znovu vybídl svého spoluhráče, tentokráte Jana Bobeláka, jenž si se vzniklou situací poradil bombou pod břevno. 3:0. Gólovou přehlídku v prvním poločase uzavřel rohový kop Jiřetínu, po němž se míč odrazil k Martinovi Maternovi, který střelou z voleje i s přispěním verneřického obránce překonává Chouru už počtvrté. Přestože si domácí fotbalisté vytvořili do závěru poločasu spoustu šancí, žádná z nich neskončila, jako u těch předchozích, vstřelenou brankou  a Verneřice byly donuceni odnést si své 4 švestky do kabiny.

František Prokop dovršil svůj hattrick

Druhá půle nepřinesla změnu, o čem jsme se mohli přesvědčit už ve 46. minutě poté, co František Prokop uzavřel svůj hattrick, po kombinaci s Radkem Páchou a jeho následné tvrdé střele se hostující brankář jen znechuceně ohlédl. O 10 minut později bylo na hřišti pod Jedlovou horou ještě veseleji, když se ke slovu znovu dostal zkušený Martin Materna a přesnou střelou k pravé tyči stanovil vedení 6:0. K další možnosti rozvinutí kolonky střelců přispěl i hlavní arbitr Budský, ale této příležitosti se zhostil brankář David Břeň, jenž předvedl, že pokutové kopy mnohem lépe chytá než-li kope. V 82. minutě se konečně dočkal jiřetínský ostrostřelec Radek Pácha, který pumelenici stopera Kesslera mrštně dorazil do odkryté branky. Utkání zakončila gólová příležitost domácích v 86. minutě, v níž se ve výborné pozici ocitl také skvěle hrající kapitán Bláha, ale místo zakončení zvolil nahrávku na Radka Páchu, na něhož ve vylepšené pozici nečekala složitá práce. Konečné skóre 8:0.

TJ Slovan Jiřetín p./J.
Aleš Bláha (hrající člen vedení klubu TJ Slovan Jiřetín pod Jedlovou): Dnešní vítězství jsme věnovali našemu dlouholetému spoluhráči a kamarádovi Robertovi Bužíkovi, který oslavil 40 let. Ačkoliv se utkání Verneřicím příliš nepovedlo, musím ocenit, že se i přes nepříznivý stav nesnižovali k nějakým provokacím či zbytečným faulům a do poslední chvíle se snažili vstřelit alespoň čestný gól.

D. Břeň [-] - M. Fiala [-] , R. Pácha [-] , J. Galata [-] (55. R. Bužík [-] ) , A. Bláha [-] , J. Winzig [-] , J. Bobelák [-] , M. Materna [-] (77. J. Kremina [-] ) , M. Kessler [-] , F. Prokop [-] , R. Hanykýř [-]

Verneřice
J. Choura [-] - L. Hnízdo [-] , M. Horejš [-] , L. Kopecký [-] , M. Cihlář [-] (75. M. Sovadina [-] ) , L. Kadleček [-] , M. Mlejnek [-] , S. Zahradník [-] , V. Rokos [-] , M. Drlík [-] , P. Rokos [-]

ŽK: 49. J. Winzig - 60. L. Hnízdo .
Hráči zápasu: M. Kessler , F. Prokop .
Místo: Jiřetín p./J.. Počet diváků: 50. Rozhodčí: BUDSKÝ Václav - JARISCH Daniel, MAJSTRŠÍN Marek.