3.kolo, Pardubický | 1.A třída , 2015-2016

--

V desetibrankové přestřelce zvítězilo Vysoké Mýto

27. J. Matula , 44. L. Benda , 52. P. Marek (vl.) , 58. V. Valášek , 80. M. Krátký , 90. V. Valášek - 37. F. Jirásek (p.) , 44. M. Svoboda , 75. D. Levínský , 77. D. Svoboda
0

Na vysokomýtské trávě se odehrával souboj týmů, která napravovaly zaklopýtnutí z úvodu soutěže. Lepší byli nakonec domácí, za která dvakrát skóroval Valášek.

Divoká druhá část úvodní půle vedla ke smíru

V prvním domácím utkání sezóny rezervní tým Vysokého Mýta hostil Načešice. Domácí tým zahájil klání mohutným náporem. V půlce poločasu střílel Burda. Jeho střelu dokázal brankář hostí Gajdošík ještě vyrazit, ale na následnou dorážku Jaroslava Matuly již nestačil.

Poté přišli na řadu hosté. O deset minut později byla odpískána penalta,ze které srovnal v té době již žlutý hráč Filip Jirásek. V závěru poločasu dokázal Michal Svoboda, že i neumětelství může přinášet ovoce. To když nepovedenou střelou překvapil brankáře Vysokého Mýta Simona. Hned po rozehře dokázel srovnat Lukáš Benda po pasu Podmajerského. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

Zápas rozhodly až dva přímé kopy v závěru hry

Na rozlítanou první půlku zápasu reagoval trenér domácích Martin Brychta dvojitým střídáním. Po deseti minutách hry vrátil domácím vedení. Hosté po dvou slepených akcích znovu odskočili, tentokrát o dvě branky. Nejdříve si po centru Podmajerského vstřelil vlastní gól Přemysl Marek. Poté rozehrával trestný kop Krátký, který našel Vratislava Valáška a ten zakončil přesně.

Náskok dvou branek domácí ukolébal a téměř přestali hrát. Hosté nedůslednosti využili. V 75. minutě snížil Dominik Levínský. Varování Vysokému Mýtu nestačilo a o necelé dvě minuty později srovnal David Svoboda.
Vrátit vedení domácím mohl Valášek, ale jeho střela se odrazila od břevna ven. Deset minut před koncem rozehrával Svoboda volný přímý kop a Michal Krátký po důrazu před brankou vstřelil vítěznou branku zápasu. V samém závěru, opět z přímého kopu střílel Valášek a rovnou vymetl horní růžek branky soupeře. Utkání tak skončilo hokejovým či tenisovým výsledkem 6-4.

SK Vysoké Mýto B
Antonín Svoboda (záložník): Byl to set plný zvratů a ztracených podání. Chvilku se dokonce zdálo, že ho bude muset rozhodnout tiebreak. Benfika si však své poslední podání vzít nenechala a v závěru rozhodla.

J. Simon [-] - M. Žák [-] (57. J. Doležal [-] ) , J. Vostrčil [-] (46. A. Svoboda [-] ) , V. Valášek [-] , M. Krýda [-] - M. Krátký [-] (87. P. Koblížek [-] ) , M. Chadima [-] (46. D. Chadima [-] ) , M. Podmajerský [-] , F. Lebeda [-] - J. Matula [-] , L. Benda [-]