5.kolo, Pardubický | 1.A třída , 2015-2016

--

Libišany zůstávají jediným týmem v soutěži, který neztratil ani bod

23. M. Falta (vl.) , 87. L. Brož
0

Ani ve čtvrtém soutěžním zápase nenašly Libišany přemožitele.  Tým táhnoucí fotbalové legendy tuto neděli přehrál rezervu Ústí nad Orlicí. Jiskra dohrávající v deseti mužích obdržela dvě branky.

Při dominanci Libišan si ˇÚstí dalo vlastní branku

Na ústecké umělé trávě se střetly dvě zatím neporažená mužstva.  Do pátého největšího města Pardubického kraje přijely ambiciózní Libišany. Jejich kvalita byla od začátku zápasu patrná. Od úvodního výkopu hráči Libišan započali ataky na bránu, kterou strážil skvěle chytající Jakub Truhlář. Především skvělými kombinacemi se dostávali do slibných šancí.

První velká možnost přišla v páté minutě. Po akci z levého křídla zůstal na zadní tyči nekrytý Svatoň. Jeho pokus fantasticky zlikvidoval Truhlář. Po dalších pěti minutách rozehrávali libišanští roh a Brož střílel těsně mimo.

V 19. minutě po rychle rozehraném autu fotbalisté Libišan centrovali do pokutového území. Před dotírajícím Svatoněm uklidil Falta míč do vlastní brány a Libišany tak vedly 1:0.

Brankové příležitosti byly i na druhé straně, to když Šebrleho rána letěla těsně mimo klec, ve které stál David Šimon. Více šancí bylo však na druhé straně hřiště. Například v 32. minutě musel své kvality předvést Truhlář po přímém kopu Brože. O další tři minuty později měl velkou šanci Hron. Na koci poločasu musel Truhlář znovu zasahovat po úniku Brože.

Brož se po mnoha pokusech dočkal zápisu do střelecké listiny

Domácí na první poločas reagovali výměnou Kalouska za Vacka, přesto však hra pokračovala v podobném duchu. Ústečtí čím dál více chybovali. Libišany měly stále spousty šancí. V 56. minutě musel Trhulář likvidovat další šanci Trhuláře. Následovala hlavička Nágla po rohu. Gól nepadl ani v 67. minutě, kdy nestřílel z rohu nikdo jiný než Brož. Ten za dalších pět minut měl další pokus, při kterém byl Truhlář znovu úspěšný. Následovaly další dva úniky hostí, které ústecký brankář opět zlikvidoval.

Hlavní hrdina tohoto příběhu, Lukáš Brož, se dočkal v samém závěru utkání. Při dalším rohovém kopu z hranice vápna zatočil střelu k tyči a Truhlář byl bezmocný. Po této situaci došlo k incidentu, ve kterém figuroval Přemysl Grunta. Za napadení spoluhráče odešel do sprch o čtyři minuty dříve než jeho spolubojovníci. Toto vyloučení však již nemělo na vývoj zápasu vliv. Trenér hostí Zadrobílek v závěru takticky vystřídal a utkání se v klidu dohrálo.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí B
Jan Skácel: Naše béčko narazilo poprvé v I. A třídě na soupeře, který byl nad naše síly. Hosté mají velké ambice i výborný tým, který po zásluze této soutěži suverénně vévodí.

FC Libišany
Jan Zadrobílek: Utkání se hrálo za naší převahy s tím, že jsme neproměňovali ani ty nejvyloženější šance. Finální a předfinální fázi jsme řešili velmi špatně. Šancí jsme si vytvořili snad na dva zápasy. Jediným pozitivem je, že jsme soupeře nepustili do žádné vážnější šance, utkání dohráli s nulou a máme tři body.

J. Truhlář [-] - M. Falta [-] , L. Bárta [-] , M. Šebrle [-] , P. Grunta [-] - M. Kopecký [-] (70. S. Rejda [-] ) , J. Kalousek [-] (46. F. Vacek [-] ) , A. Nágl [-] (74. A. Jansa [-] ) , P. Motl [-] - V. Fater [-] (72. A. Sloupenský [-] ) , R. Ráb [-]

FC Libišany
D. Šimon [-] - T. Kučera [-] , D. Klement [-] , V. Strnad [-] , J. Přikryl [-] - J. Vydarený [-] , R. Horyna [-] , M. Hron [-] , L. Brož [-] - A. Machala [-] (90. P. Vích [-] ) , O. Svatoň [-] (79. P. Kuric [-] )

ŽK: 43. R. Ráb , 66. P. Motl , 71. A. Nágl , 83. P. Grunta - 83. A. Machala . ČK: 86. P. Grunta .
Hráči zápasu: L. Brož .
Místo: Tráva. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Bleša Oldřich - ZITA Miloslav, BEDNÁŘ František.