--

Písek má další cenný skalp a potvrdil výbornou formu

22. F. Němec , 57. P. Dolejš , 92. M. Held - 86. Z. Volek
0

Písek minulý týden vyhrál na hřišti Louňovic, byla to pro něj již třetí výhra v řadě, navíc opět bez jediného inkasovaného gólu. Bohemians, kteří jsou v tabulce bezpečně první a kráčí za postupem do FNL, tak muselo být jasné, že je nečeká žádný jednoduchý zápas...

Nebojácní domácí se ujali vedení

První patnátiminutovka patřila do kategorie "zahřívací". Bohemians se museli vypořádat se ztrátou zraněného Kocourka, za kterého naskočil Boček. Ve 21. minutě se domácí dostali do vedení. Laštovka totiž ve vápně stáhl Němce, nařízena byla penalta. Tu sám faulovaný František Němec dokázal proměnit, počkal si na pohyb brankáře a míč uklidil k tyči - 1:0. Písek si počínal sympaticky, hrál aktivně a snažil se držet míč. Odměnou mu mohla být druhá branka, ale ani Nohava, ani Voráček nedokázali ve vápně usměrnit do brány centrovaný míč. Hosté před poločasem zabrali a jejich největší šancí v první pětačtyřicetiminutovce byla hlavička Melechovského, která se ale nakonec mezi tři tyče nevměstnala.

Drama na konci, ale body zůstaly doma

Exligisti Svátek se Šimákem zaměstnali Štěpanovského v úvodu druhého poločasu, ale skóre se měnilo na druhé straně. A bylo to po nádherné samostatné akci Petra Dolejše. Ten převzal na pravé straně míč, natlačil se před svého strážce, pronikl do vápna a tvrdou ránou na přední tyč nedal Brauneisovi žádnou šanci - 2:0. Bohemians začali bojovat a přidali do své hry důraz, v 75. minutě se neprosadil střelou Boček. Pět minut před koncem už ale hosté uspěli. Zdeněk Volek si dobře počínal ve velkém vápně, kam zamířil centrovaný míč a Volek dokázal překonat Štěpanovského - 2:1. Víc už toho ovšem hosté nestihli a museli skousnout teprve čtvrtou porážku v sezóně. Písek jede na vítězné vlně!