7.kolo, Liberecký | Česká Lípa | Okresní přebor , 2015-2016

--

Kamenice měla více ze hry a Valtinovu body nakonec nedarovala

28. R. Vošvrda , 53. T. Hrubý , 63. M. Miklovič - 21. J. Kisty (vl.) , 86. J. Pýcha
0

Kamenice hrála doma a brát všechny body bylo nepsanou povinností, i vzhledem k tomu, kde se oba celky v tabulce nachází. Kamenice bojuje o špici, kdežto Valtinov o střed tabulky. Domácí si ale body v derby vzít nenechali ...

Chaotická půle za remízového výsledku

Poločas začal netradičně. Postaralo se o to zranění domácího špílmachra, který se do hřiště vrátil až po patnácti minutách ošetřování a domácí si museli na chvíli poradit s deseti hráči v poli. Paradoxně ihned po návratu ošetřeného domácí obdrželi branku, navíc vlastní. Psala se 21. minuta a Jakub Kisty si nešťastně sklepl míč do vlastní sítě. Hosté ale zaváhali a Radek Vošvrda, v 28. minutě, naneštěstí pro hosty, srovnal skóre na 1:1. Od té doby, jakoby se domácí probudili a v zápase začali lechce dominovat. Jistě jim k tomu napomohlo i vyloučení hostů, konkrétně Jakuba Kovaleva. Hráči opustili hřiště za stavu 1:1

Převaha domácích, na otočení stavu se hosté nezmohli

Dva brzké góly znamenaly vítězství pro Kamenice. V 53. se prosadil Tomáš Hrubý a za deset minut skóroval Miklovič Milan. Hosté jen těžko mohli reagovat a domácí tak měli možnost dohrát utkání ve své režii. Nakonec ještě snížil na 3:2, v 86. minutě Jakub Pýcha a zápas tak nabral dramatičnosti. Kamenice, ovšem hosty již k ničemu nepustila a utkání v poklidu dohráli. Navíc za celé utkání spálili nespočet šancí, když i sami proti brankáři domácí selhávali. Výsedek byl, po otočeném utkání, 3:2 pro domácí Kamenici.

FC Kamenice
Jiří Pokorný (trenér Kamenice): „Čekalo nás derby a bylo to hodně znát. Spousta faulů a volných kopů. I přes to jsme ale výsledek uhráli a proti kvalitnímu Valtinovu, kteří sice nehrají v nejlepší formě, ale za to bojují, jsme byli za body rádi. Díky oslabení hráli hosté riskantně a my jsme nakonec vyhráli zaslouženě.“

TJ Slavoj Velký Valtinov
Petr Chmelař (předseda Valtinova): „Vzhledem k postavení Kamenice v tabulce jsme si přáli bod nebo jednou vyhrát na penalty. Bohužel se nám toho dnes moc nepovedlo a kvalitní domácí tak nejspíše zaslouženě brali body. Určitě se do příště musíme zlepšit.“

FC Kamenice
V. Erben [-] - M. Sedláček [-] , J. Serdel [-] - L. Martínek [-] , T. Hrubý [-] , M. Pobjecký [-] , P. Sedláček [-] , J. Kisty [-] - M. Miklovič [-] - M. Netolický [-] (67. J. Vošvrda [-] ) , R. Vošvrda [-] (66. O. Friml [-] )

J. Vimer [-] - V. Zelený [-] , Z. Ptáček [-] , O. Košek [-] (68. J. Vosecký [-] ) , L. Doubek [-] (70. M. Pýcha [-] ) , L. Ptáček [-] , J. Pýcha [-] , J. Zelený [-] , V. Koška [-] , J. Kovalev [-] , V. Vimer [-] (68. J. Kristek [-] )

ŽK: 33. T. Hrubý , 50. M. Netolický , 63. M. Miklovič , 65. R. Vošvrda - 24. J. Kovalev , 60. J. Zelený . ČK: 30. J. Kovalev .
Místo: Kamenice. Počet diváků: 57. Rozhodčí: Folk Miroslav - MIKLOVIČ Karel, JANKECH Pavel.