--

Duel dvou celků ze spodku tabulky vyhrál domácí Chomutov

28. A. Pikl , 74. M. Boček , 80. M. Boček - 23. J. Fíček
0

Jednalo se o důležitý zápas. Meteor je s bodovou ztrátou usazen na poslední pozici a předposlednímu Chomutovu tak povinnost velela, aby zvítězil, dotáhl se na celky před ním a zabojoval o setrvání v soutěži. To se mu nakonec podařilo, byť po prvním poločase byl stav nerozhodný...

Hosté šli do vedení, Pikl ale parádně srovnal

Domácí díky spolupráci s ligovými Teplicemi nasadili do základní sestavy například útočníka Salamiho. Právě on se ocitl v první šanci, ale po Jindráčkově centru jeho střelu zblokoval obránce. Chomutov byl v úvodu aktivnějším celkem, dokázal si vybojovat standardní situace, které zahrával jak jinak než specialista Pikl. Meteor se ale osmělil, hru postupně vyrovnal a ve 22. minutě šel dokonce do vedení! Pronikajícího Hrdinu zastavil jen za cenu faulu Grubiša, k nařízené penaltě se postavil Jan Fíček a bezpečně proměnil - 0:1. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat. O šest minut později se totiž opřel do míče z uctivé dálky Aleš Pikl a prokázal vynikající kopací techniku, míč zaplul do růžku a bylo to 1:1. Poslední slovo měli Chomutovští, kteří ovšem narazili na pozorného Michňu v bráně. Toho v jasných gólovkách nepřekonali Salami ani Bohata.

Šance na obou stranách

Meteor se zpočátku ve druhém poločase jen díval, co se to kolem něj děje. Domácí se totiž naplno vrhli do útočení. Salami ale neměl střelecký den a Michňa ze vzájemného souboje vyšel i napodruhé vítězně. A v 51. minutě neuspěl Salami ani kopem nůžkami. Hosté krizové chvíle ustáli a na další příležitost se čekalo až do 70. minuty. Skvělý Michňa dokázal chytit střelu Kubíka, který už přitom pomalu zvedal ruce nad hlavu. A tak mohlo udeřit na druhé straně. Zaťko ale také předvedl výborné zákroky, i když nejprve mu musela pomoci tyčka! Dorážku už dokázal vyrazit. V 74. minutě šli do vedení domácí. Smolař utkání Salami vystřelil jen do tyče, ale odražený míč si našel Martin Boček a umístil ho do sítě - 2:1. A právě Boček se stal hrdinou zápasu, když se dokázal prosadit i podruhé. Po ose Pikl - Hyneš se míč dostal ke střelci a ten už si věděl rady - 3:1. Domácí tak nakonec mohli slavit vítězství, hosté hráli ve druhém poločase příliš pasivně.