2.kolo, Liberecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

--

Mšeno venku nestačilo na Skalici

0

Skalice po nepříliš podařené loňské sezóně přivítala doma mužstvo Mšena, které naopak skončilo na uspokojivém 4. místě. Mšeno šlo do zápasu jako papírový favorit, ale na hřišti to nebylo vůbec znát.

Hosté šli nečekaně do vedení

V první půli jasně dominoval domácí celek. Měli více ze hry, byli aktivnější a hodně hosty přečíslovali. Skalice si vypracovala o poznání více šancí než hostující Mšeno a chtěla jít do vedení, ale brankář hostí Kobachidze byl jasně proti a několika brilantními zákroky střely kontroloval. Ani hosté nechtěli zůstat pozadu a snažili se vymyslet něco dopředu. Mšeno mohlo jít do vedení, to když Kulhánek dostal průnikovou přihrávku přesně pod nohy, avšak tváří v tvář s golmanem zaváhal a golovou šanci neproměnil. Při dalším ofenzivním tažení se už hosté dočkali. V 37. minutě se krásnou trefou z kraje vápna blýskl Mrklas a zvrátil vedení na stranu hostí. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:1

Skalice potvrdila nadvládu z první půle

V druhé polovině zápasu se hosté rozhodli bránit své vedení od půlící čáry, a nepustit tak domácí do nebezpečných šancí. To se jim dařilo až do 63. minuty, kdy Skalice využila hrubky jednoho z obránců hostů a Hlavinka zakončoval do odkryté brány. Hostící celek vyrovnávací gol jednoznačně zmrazil. Po zbytek druhé půle se nemohli dostat zpět do zápasu a stala se z toho hra na jednu bránu. V 83. minutě si svoji druhou a vítěznou trefu v zápase připsal Hlavinka, když po centru do vápna prodloužil míč za hostujícího golmana, který nestihl zareagovat včas. V posledních minutách utkání se Mšeno snažilo urvat alespoň bod, ale marně. Skalice si první utkání sezony pohlídala a připisuje si zasloužené první tři body.

Jiskra Mšeno
David Svoboda - Hráč Mšena: "Od první minuty jsme tahali za kratší část provazu. Domácí nás přehrávali, přečíslovali, na balónu jsme s nimi nestíhali běhat a dostávali se celkově do více šancí. V prvním poločase, jsme ale byli šťastnější my. Druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší. Také gólman nás podržel skvělým výkonem. Po vyrovnávacím gólu jsme šli bohužel do kolen, a to od obrany po útok. Také nám chyběli důležití hráči, ale na to se nelze vymlouvat."

SK Skalice u České Lípy
T. Osmančík [-] - L. Novotný [-] , J. Všetečka [-] , J. Rydval [-] , L. Knytl [-] - Š. Otta [-] , L. Martínek [-] , Z. Baťka [-] (75. T. Pollach [-] ) , J. Havlásek [-] , L. Křenek [-] (90. V. Sinkovskyy [-] ) , M. Hlavinka [-] (86. J. Dvořák [-] ) - -

K. Kobachidze [-] - J. Mrklas [-] (79. Š. Balatka [-] ) , V. Krámský [-] , M. Kulhánek [-] , T. Flek [-] , L. Švorc [-] , D. Svoboda [-] , B. Novotný [-] , J. Macháček [-] , P. Heinrich [-] , M. Daniel [-]

Místo: Skalice. Počet diváků: 180. Rozhodčí: Špidlen Patrik - BOHATÝ Ondřej, JACIK Ondřej.