Východopražské derby ovládly Jirny

0

Tým trenéra Michala Maška chtěl nechat zavzpomínat na podzimní vzájemný duel, kdy si Zápy vyšláply na favorizované Jirny na jejich hřišti. Tentokrát se ale karta obrátila...

Od třetí minuty hosté vedli a už u toho zůstalo

Hosté začali výborně, Havierníkovi byl ve vápně přiťuknut míč do zakončení a Bojčuk v bráně byl bez šance - 0:1. Odpovědět mohl v 10. minutě z rychlého protiútoku Putz po akci Lukashova, ale k zakončení se nakonec neprotlačil. Po čtvrthodině už vedly Jirny o dvě branky. Pokorný dostal nabito proti noze a přesnou ránou bez přípravy trefil míč k tyči - 0:2. Zápy měly poté slušnou příležitost po rohu, ale ani ve 20. minutě se branky nedočkaly. Útočné utkání pokračovalo i nadále. Domácím chyběla finální přihrávka. To Jirny se do šance dostávaly jednodušeji. Kolmicí našli hosté Dvořáka, ale ten ránou levačkou jen našel náruč Bojčuka. Lahůdkou pak byla další gólová akce. Dubský si počíhal na míč a ze vzduchu ho uklidil do šibenice, překvapený Bojčuk vůbec nereagoval - 0:3.

Zápy už se zápasem nic neudělaly

Hned po změně stran se měnilo i skóre. Za domácí snížil po standardce hlavou Doležal - 1:3. Domácí gól nabudil k aktivitě, ale pořádně je zchladil další gól hostů. Po rohovém kopu se trefil Stehlík. Další minuty pak už žádnou fotbalovou krásu nenabídly, jen rozkouskovanou hru s množstvím faulů. Jirny si připsaly zasloužené vítězství.