--

--

Čáslav na Proseku nepřekvapila, Bohemians zvítězili hladce 4:0

0

Bohemians Praha vstupovali do utkání jako velký favorit, ale v páté minutě mohlo být vše jinak. Vacek napřáhl a brankář Brauneis byl rád, když jej zachránilo břevno. Domácí se však dokázali i přes menší šok v úvodu dostat ke své hře a vytvořit si územní převahu. V 11. minutě dokonce přišla první branka. Na rohový kop Sedláčka si naskočil Jan Neuberg a rozvlnil síť poprvé.

Netrvalo to ani celé čtyři minuty, když přišel další centr do vápna hostí. Tentokrát odcentroval Volek a míč uklidil do sítě Šandera a domácí získali potřebný klid pro svou hru. Klokani byli i nadále aktivním celkem a Čáslav jen těžko hledala odpověď. Ovšem přeci jen se našla. Ve 26. minutě se ocitl sám proti Brauneisovi Vacek, ale vítězem tohoto souboje byl domácí brankář.

Nedáš - dostaneš! Staré, ale pravdivé pravidlo, které platilo i na Proseku. Minutu po Vackovi se na druhé straně prokličkoval k přihrávce Šimák a celou akci vyšperkoval přihrávkou na Svátka, který uklidil míč za Stehna potřetí. Do poločasové přestávky se domácí dostali ještě k jednomu gólu, ale ten nebyl pro ofsajd uznán.

Úvod druhého poločasu poznamenala výše skóre. Hosté se nevzmohli na vážnější odpor a domácí v klidu kontrolovali hru. Nezáživnou pasáž hry ukončil v 62. minutě Jan Šimák, který z hranice vápna vypálil a překonal brankáře hostí počtvrté.

Čtvrtá branka v síti Čáslavi definitivě ukončila odpor hostí a ti jen odolávali tlaku domácích hráčů, kteří chtěli svou výhru zakulatit. To se nakonec nepovedlo a zápas skončil výhrou domácích 4:0.

Hráč utkání: Jan Šimák (záložník Bohemians Praha) - Zkušený šutér se povedenou kličkovanou podílel na třetí brance domácích a pro své spoluhráče připravil i další nadějné situace. Sám pak v 62. minutě přidal povedenou ranou zpoza vápna čtvrtou branku v síti Čáslavi.