--

--

Šest gólů nabídl zápas Záp s Královým Dvorem

0

Zápas odstartovali dobře hosté, když už ve 4. minutě zazvonilo břevno po střele Krause. O pět minut později tečoval střelu domácího Lukashova jeden z hostujících hráčů a málem z toho byla první branky v síti Cábelíků. Aktivní pojetí hry od obou celků pokračovalo a došlo i na branky.

Jako první se radovali domácí hráči. V 16. minutě našel Hakl krásnou příhrou rozběhnutého Svobodu, který míč bez problémů zasunul k tyči. Domácí se i nadále snažili hrát aktivně, což se vyplatilo. Nejprve nebyla branka uznána kvůli ofsajdu, ale litovat domácí nemuseli. Ve 21. minutě si Lukashov naběhl na centr a uklidil míč do sítě - 2:0.

Ani dvoubrankový náskok domácím nestačil a po půl hodině hry se ocitl sám před bránou Hakl, ale ke smůle domácích vůbec netrefil branku. Ve 35. minutě tak přišel trest. Cábelíci podnikli rychlý brejk, na jehož konci bylo přesné zakončení Šípka. Velké zklamání pro domácí přišlo o necelých pět minut později, kdy byla nařízená penalta. Zápy tak měly jedinečnou šanci získat svůj náskok zpět. Ovšem potvrdilo se pravidlo, že faulovaný hráč by neměl pokutový kop zahrávat, protože Pavlík selhal a netrefil ani branku.

Po neproměněné penaltě domácí přenechali iniciativu hostům a ve 43. minutě z toho pramenila vyrovnávací branka Tomáše Krbečka. Z dobře se vyvíjejícího utkání pro Zápy se nakonec stalo drama.

Začátek druhého poločasu zahájili sice aktivněji hosté, ale postupem času se hra vyrovnala a přišly i góly. V 66. minutě odražený míč z hranice vápna uklidil do sítě Lukashov a Zápy opět vedli. Zápy se snažili i nadále hrát aktivně a nepromarnit své vedení.

A vyplatilo se. V 74. minutě přišel Krčkův faul a následovala druhá žlutá karta pro hostujícího brankáře a druhý pokutový kop pro Zápy. Tentokrát si míč postavil Putz a ani on nedokázal penaltu proměnit. Sví zaváhání však napravil o tři minuty později a upravil skóre na konečných 4:2.