2.kolo, Středočeský | Nymburk | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Všechlapský Srcháček hattrickem popravil Kostelní Lhotu

0

Nováček soutěže, který se do III. třídy pořádně posílil v prvním kole prohrál doma s týmem Dvory 1:2, a tak chtěl vše napravit v utkání s loňským vítězem IV. třídy skupiny A Kostelní Lhotou B, které v prvním kole utrpěla debakl se Starou Lysou. A Všechlapům se to povedlo, přestože prohrávaly 0:1. Zápas vyšel dorostencovi Petru Srcháčkovi, který dal tři góly.

Hosté museli otáčet skóre

Hosté měli hned na začátku zápasu stoprocentní šanci, kterou nedokázal Petr Srcháček proměnit. Naopak domácí hned z protiútoku vstřelili vedoucí branku. Už v 5. Minutě se trefil Daniel Hovorka, který přesně umístil střelu do brány Martina Panovce. V následujících minutách ale Všechlapy získávaly převahu a zdobila je celkem dobrá kombinační hra. Výsledkem byla standardní situace, ke které se postavil Lukáš Procházka. Jeho razantní střelu brankář Martin Buk vyrazil pouze před sebe a připravený Petr Srcháček nadvakrát propasíroval míč do brány. Všechlapy se pak ještě před přestávkou ujaly vedení. Postaral se o to ve 40. minutě Radek Rozvoral. Ten se po akci na jeden dotek dostal k zakončení a prudkou ranou nedal brankáři sebemenší šanci.

Ve druhé půli Všechlapy vyčkávaly, pak udeřily

Do druhého poločasu udělala Kostelní Lhota nějaké změny v chybující obraně a začala soupeře přehrávat. Ten se naopak spíše snažil udržet náskok a dopředu se příliš nepouštěl. Jenže nakonec to byly Všechlapy, které se radovaly z dalšího gólu. Tomáš Hofman sklepl míč pro Petra Srcháčka a ten v 70. minutě zvýšil skóre na 3:1. A za dvě minuty už Všechlapy vedly o tři góly. A opět se radoval Petr Srcháček, který dal svůj třetí gól v zápase. Po podobné akci mu tentokrát dobře sklepl míč Radek Rozvoral. Hosté si pak konec zápasu pohlídali a připsali si první tři body po svém návratu do třetí třídy.

SK Kostelní Lhota B
Martin Szikora (trenér, Kostelní Lhota B):: „V prvním domácím zápase jsme chtěli odčinit potupnou porážku z minulého týdne a získat první tři body ve třetí třídě. Po nevýrazném vstupu jsem se dostali v 5. Minutě do vedení. V následujících minutách nás ale soupeř začal přehrávat dobrou kombinační hrou a po zásluze vyrovnal. Druhý gól jsme dostali do kabiny a v tu chvíli to s námi nevypadalo dobře. Do druhého poločasu jsme udělali změny v chybující obraně a posílili zálohu a útok, což mělo za následek, že jsme možná trochu uspokojeného soupeře začali přehrávat a tlačit se více do zakončení. Místo vyrovnávací branky ovšem přišly dva rychlé protiútoky soupeře, které využil. Ve zbytku zápasu jsme se i nadále snažili udělat něco s nepříznivým výsledkem, ale soupeř už si vítězství s přehledem pohlídal. Většina hráčů si zatím neuvědomila, že mezi třetí a čtvrtou třídou je přece jen rozdíl. Je to druhá vysoká porážka, ale věřím, že se zvedneme a začneme sbírat postupně první body.“

Všechlapy
Milan Košvanec (kapitán, Všechlapy):: „Zase jsme museli míchat se sestavou, protože marodka se nám hodně rozšiřuje. Chybí nám asi osm hráčů, takže jsme si museli vypomoct dorostem a ještě se v sestavě po dlouhé době objevil Radek Patáčik. Museli jsme přizpůsobit i rozestavení a hráli 3-2-3-2. Chtěli jsme zesílit střed hřiště, kde jsme si mysleli, že bude soupeř nebezpečný. Spoléhali jsme na zkušeného Hofmana a mladého běhavého Srcháčka, což se nakonec potvrdilo. Bohužel jsme prohrávali 0:1, ale nic jsme nezabalili a makali dál. Díky tomu jsme vyrovnali. Pak se hrálo ve středu hřiště a soupeřovi náznaky jsme tlumili v zárodku. Do přestávky se nám pak povedlo jít do vedení. Do druhé půle jsme měli taktický záměr čekat na rychlé protiútoky a to se nám také dvakrát povedlo. Soupeř byl silný na míči, ale nedokázal si vytvořit šance. Z mého pohledu jsme zápas kontrolovali. Oni byli druhou půli běhavěnjší, tak jsme si taky zaběhali. Pak ale byli bezzubý. My jsme tak do hry pustili i naše dorostence Leheta a Sobotu. Po zápase jsme si v kabině konečně zařvali. Řada nových posil ještě ale neumí moc náš pokřik, tak je to musíme doučit a nejlépe výhrami.“

M. Buk [-] - P. Holešovský [-] , P. Franc [-] , J. Čábelka [-] - D. Hovorka [-] , T. Drobný [-] , M. Janoušek [-] , M. Kvíz [-] (46. M. Záhora [-] ) - P. Landsgesell [-] (46. M. Beránek [-] ) , J. Barták [-] (70. J. Záhora [-] ) - M. Sládek [-]

Všechlapy
M. Panovec [-] - P. Hejna [-] , R. Paštika [-] , M. Gajdoš [-] - P. Srcháček [-] , R. Prokop [-] , R. Rozvoral [-] , M. Košvanec [-] - L. Procházka [-] (82. J. Lehet [-] ) , T. Hofman [-] - R. Patáčik [-]

ŽK: 21. P. Landsgesell , 60. M. Kvíz - 60. M. Panovec .
Hráči zápasu: P. Srcháček .
Místo: Kostelní Lhota. Počet diváků: 43. Rozhodčí: Tovara Milan - POULA Miloslav (N), NĚMEČEK Martin (N).