2.kolo, Středočeský | Nymburk | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Straky vyhrály i druhý zápas

0

Straky, které v minulém zápase porazily béčko Sadské 3:1, vyhrály i druhý zápas v novém ročníku III. třídy, skupiny A. A už po druhém kole šly do čela tabulky. Béčko Semic, které po svém sestupu z okresního přeboru v minulém kole docela snadno porazilo Chrást 4:1, tentokrát nepodalo tak dobrý výkon a ze Strak odjelo bez bodu.

Domácí vedli o dva góly

Od začátku zápasu si domácí tým vytvořil mírnou převahu, ale dlouho se nemohl dostat do větších šancí. Nakonec se jim to povedlo a ve 20. minutě šli domácí do vedení, kdy se po kombinaci a nahrávce Jana Soukala trefil Tomáš Birkuš placírou na zadní tyč. Druhý gól přidal za čtvrt hodiny po centru Lukáše Kodery Lukáš Král, který uklidil rybičkou míč do brány. Hosté měli také dvě dobré šance, ovšem Petr Langer jednou netrefil prázdnou bránu a podruhé nenahrál Havránkovi, který s ním utíkal na bránu.

Straky pustily Semice do hry

Semice se ale i tak nakonec dostaly na dostřel. Snížily totiž na rozdíl jediné branky. Po chybě brankáře v rozehrávce se prosadil Viktor Semrád. Domácí tým se tak dvacet minut musel strachovat o tři body, neboť až v 86. Minutě se mu povedlo vstřelit třetí uklidňující gól. Tomáš Birkuš zatáhl míč po levé straně a zpětnou přihrávkou na malé vápno vyzval Jana Soukala, který zamířil přesně.

TJ Straky
Tomáš Šercl (vedoucí mužstva, Straky):: “Celý zápas jsme měli pod kontrolou, jen jsme nebyli schopni dát góly. Vedli jsme 2:0, ale bohužel pustili soupeře na dostřel. Naštěstí jsme výhru pak dokázali pojistit třetím gólem.“

AFK Sokol Semice B
Jaroslav Havránek (útočník, Semice B):: „Domácí dali více gólů než my a zaslouženě vyhráli. Oni byli silnější na míči. My jsme si vytvořili nějaké šance, ale třeba Petr Langer spálil dvě jasné šance. Hráli jsme ve slepené sestavě a netrefovali bránu. To je příčina naší porážky.“

TJ Straky
M. Vild [-] - L. Vlk [-] , J. Šíma [-] , M. Pýcha [-] (86. L. Martínek [-] ) , L. Morc [-] - T. Birkuš [-] , M. Bláha [-] , T. Uher [-] (76. T. Hrbáček [-] ) , L. Kodera [-] - L. Král [-] (70. J. Jeremiáš [-] ) , J. Soukal [-] -

J. Vavřík [-] - M. Ježek [-] (46. D. Houška [-] ) , T. Karel [-] , T. Langer [-] , P. Langer [-] , P. Macháček [-] , J. Havránek [-] (59. V. Semrád [-] ) , V. Houška [-] , V. Kavka [-] , M. Kůrka [-] , J. Duška [-]

ŽK: 14. L. Morc - 27. J. Vavřík , 30. V. Kavka .
Místo: TJ Straky. Počet diváků: 60. Rozhodčí: Černý Martin - ŘEHÁK Martin (N), MÜLLER Pavel (N).