18.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2023-2024

--

--

Koněšín udělal rázný krok k prvnímu místu tabulky, doma porazil druhé Mohelno

18

V souboji dvou prvních týmů zvítězil na svém hřišti před pěknou návštěvou víc jak 200 diváků vedoucí Koněšín nad Mohelnem zcela jasně 5:2 a navýšil tak své vedení v soutěži

Domácí o gól lepší

Ve šlágru kola přivítal dosud doma neporažený Koněšín svého nejbližšího pronásledovatele z Mohelna, které se naopak pyšní dosavadní jedinou porážkou v celém ročníku a také nejlepší obranou v soutěži. Oba týmy v prvních dvou jarních kolech oba své zápasy vyhrály, Mohelno dokonce bez inkasovaného gólu…takže oboustranná očekávání i tentokrát. Jenže veškeré předzápasové (mohelenské) statistiky vzaly za své hned po dvou minutách, kdy se domácí poprvé dostali k vápnu soupeře a Čermák přízemní střelou k tyči otevřel skóre zápasu – 1:0. Po čtvrt hodince bylo pro domácí ještě veseleji – míč se po trestném kopu odrazil k Čermákovi, který jej uklidil do brány podruhé – 2:0. Hosté se k vážnějšímu ohrožení branky domácích dostali až téměř po půl hodině hry. Nejprve se J.Dvořák po rohu jen zastřeloval. Chvíli nato už ale přišlo snížení – Šanda nacentroval zleva a do jeho centru se na přední tyči neohroženě vložil P.Jeřábek – 2:1. Po dalších pěti minutách mohl klidně srovnat Šanda, ale jeho šanci zlikvidoval gólman Macháček.

Domácí ještě skóre navýšili

Hned zkraje druhé půle hostující obránce špatným odkopem namazal domácímu Čermákovi, ale jeho střela ještě těsně minula branku. Po necelé hodině hry už ale domácí znovu odskočili, kdy Heralecký vyslal míč za obranu a pro Špačka už nebylo problém přelobovat brankáře – 3:1. Další následné šance domácích Konečného a Doležala se skórem nepohnuly. Tuto silnou desetiminutovku přece jenom Koněšín zužitkoval, kdy Čermák svým důrazem přetlačil obránce, povodil brankáře a gólem do prázdné završil svůj hattrick – 4:1. Hosté vykřesali kratičký záblesk zdramatizování deset minut před koncem, kdy načechraný míč z rohu poslal do sítě J.Dvořák – 4:2. Ale hned z následné rozehry stačil domácím jednoduchý nákop dopředu a ve dvou si dokázali poradit s obrannou čtveřicí. Ošmera uklízel prakticky do prázdné – 5:2. Poslední možnost kosmetické úpravy skóre měl v poslední minutě střídající hostující P.Horký, ale jako celé Mohelno neměl dneska svůj den. Zápas se tak stal celkem statisticky neočekávaně jasnou herní i výsledkovou záležitostí domácích.

TJ Koněšín
Dvořák Štěpán, hráč: Zápas o šest bodů a šlágr kola. Důležité utkání, které se nám podařilo zvládnout.