15.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

--

Béčko Kaplice bere všechny body

17

V neděli odpoledne do jarních odvet vstoupila i kaplická rezerva a Chvalšiny. Pro Spartakovce, kteří přezimovali na třináctém místě byl vstup do jara důležitý, chtěli jej zvládnout vítězně. Tabulkové postavení ovšem favorizovalo páté Chvalšiny.

Úvodní desetiminutovka byla taková oťukávací. Hosté měli míč opticky častěji na svých kopačkách. Jako první ovšem zahrozili domácí. Ve třinácté minutě po rychlém kontru Daniela střílel Nowak z hranice velkého vápna, tečovaná rána jen těsně minula pravou tyč. Na druhé straně kaplický gólman Schneider bez větších obtíží kryl střelu Jakuba Decarliho. Po čtvrthodině hry Kapličtí nedokázali zakončit rychlý kontr. Po akci se kaplický zdržel u hostující svatyně, čehož si pravděpodobně nevšimnul chvalšinský Jakub Decarli, který po chvíli při rozehrávce našel na hranici vápna neomylně právě Františka Říhu, který měl dostatek času a prostoru, aby střelou po zemi překonal brankáře Vosejpku – 1:0. O pět minut později mohlo být v domácím táboře ještě veseleji. Štrbačka se přes Holase dostal až před brankáře, kterého přeloboval, ale míč dopadl pouze na břevno. Kombinaci u hru samotnou komplikoval hráčům silný vítr. V prvním poločase proti němu hráli hosté. V pětatřicáté minutě vítr ve vzduchu zastavil odkop hostů, míč se nečekaně snesl k Říhovi, který zakončil pohotově zády k bráně akrobaticky, křížný balón branku Chvalšin minul. Tři minutě před poločasem vyvezl míč středem Nowak, střela vyslaná zpoza šestnáctky prolétla těsně nad břevnem Vosejpkovy svatyně. V závěru poločasu si dva střelecké pokusy připsal na své konto hostující Jakub Decarli. Nejprve střílel z přímého kopu a branku Spartaku minul. Přesněji mířil krátce na to, ale tečovanou střelu po zemi si gólman Schneider pohlídal. Do kabin tak docházeli o gól spokojenější Kapličtí. Jelikož silný vítr vytrval i po změn stran, hráli proti němu Spartakovci. V 53 minutě po pěkné kombinaci Nowak našel Daniela, ten byl vlevo ve vápně zcela volný, technický obstřel se do branky jen těsně nevešel. Záhy přišla pro Spartakovce velká komplikace, když za záchranou brzdu zatáhl Behman, když fauloval unikajícího Fucimana a musel předčasně pod sprchy. Kaplické čekalo více jak půlhodinové oslabení. Po následném trestném kopu se do odraženého míče opřel Štěpánek, míč skončil v rukavicích gólmana Schneidera. Po hodině hry tvrdě pálil hostující Sluka, Schneider dokázal ránu vyboxovat. Na druhé straně gólmanu Vosejpkovi nadělala hodně starostí křížná střela Nowaka, kterou ale dokázal vyškrábnout na rohový kop. Hosté v přesilovce měli míč častěji na svých kopačkách, domácí ale pozorně bránili a soupeře do vyložených šancí příliš nepouštěli. Až v 77 minutě se v dobré pozici ocitl střídající Anderle, ale křížný pokus mezi tři tyče nesměroval. Devět minut před koncem naopak Kapličtí přidali gólovou pojistku. Při přečíslení dobře zakombinovali, Nowak předložil míč do gólové pozice Robertu Danielovi a kapitán Spartakovců zamířil přesně k tyči – 2:0. Kapličtí poté mohli své vedení dokonce ještě navýšit. Presniakov našel Daniela, střelu z pravé strany Vosejpka kryl. Na samotném konci si pak chvalšinský gólman poradil po rohovém kopu Nowaka i s hlavičkou Štrbačky. Vstup do jarních odvet lépe zvládla kaplická rezerva. Domácí zvládli i pětatřicetiminutové oslabení a i proto, lze jejich výhru označit za zaslouženou.

Zaslal Libor Granec

TJ Spartak Kaplice B
Filip Schneider (brankář): Do jara jsme chtěli vstoupit vítězně a to se nám naštěstí podařilo. Troufnu si říct, ze jsme po většinou zápasu byli lepším týmem. Poslední půl hodinu jsme dohrávali v 10ti a ani v 10ti jsme nebyli horším týmem, naopak jsme přidali druhy gól po hezké kombinaci. Pomohlo nám par hráčů z A týmu za což jim patří dík.