12.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

Béčko Holic vítězí podeváté v řadě

53. P. Kopa , 78. F. Křtěn
16

Holické béčko zdolalo SK Křičeň 2:0 a připsalo si do tabulky deváté vítězství za sebou. I když to mnohdy byly šťastné a vydřené výhry, účel světí prostředky. Branku Křičně odčaroval v neděli z přímého kopu střídající Petr Kopa.

Čekání na gól

V prvním poločase čekalo na holickém stadionu přítomných 85 diváků na gól marně. Domácí rezervě se kombinace nedařila a pokusy o průnikové přihrávky v pohodě hasil stoper a kapitán v jedné osobě Václav Beneš.

Pouze jedenkrát proklouzl za obrannou čtveřici hostů Kovařík, zvonila ale pouze tyč.

Hosté se k ohrožení brány domácích, ve které nahradil absentujícího Kroutila dorostenec Sedlák, příliš nedostávali.

Kouzlo Štěpánka odčaroval Kopa

Do druhého poločasu poslal na hřiště trenér Holic Nývlt místo Klasovitého Petra Kopu a tento tah mu vyšel na jedničku. Právě střídající útočník se v 53.minutě ujal přímého kopu a střelou k tyči vstřelil úvodní důležitý gól - 1:0.

Domácí defenzíva sice nepouštěla Křičeň do výrazné příležitosti, ovšem ani na druhé straně nepřicházelo nic, co by diváky zvedalo ze sedadel. Ačkoli šance Kovaříka po nejhezčí kombinaci utkání nebo zakončení Kopy do břevna po zvýšení náskoku volaly.

Klid na domácí kopačky přinesla až 78.minuta. Výborný Kopa sklepl hrudí míč Křtěnovi a ten stanovil konečný stav na 2:0.

Holická rezerva zvítězila podeváté za sebou a vzhledem k tomu, že souboj vedoucího dua skončil remízou, dotáhli se Holičtí na čelo tabulky na rozdíl jediného bodu.

SK Holice B
Zdeněk Nývlt, trenér SK Holice "B": "Zaslouženě jsme do tabulky připsali devátou výhru v řadě. Nejvýraznější na hřišti byli svým výkonem Jakub Velinský a Petr Kopa."