8.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Oranjes jako noc a den

18

Sokol Rohoznice jednoznačně ovládl derby sousedních vesnic, když porazil SK Křičeň 6:2. "Oranjes" tak ukázali, že jejich výkony a výsledky jsou jako na houpačce, když před týdnem schytali debakl v Mateřově a nyní naopak připravili pěknou nadílku svému soupeři oni.

Rozhodnuto po první půli

V týmu "Oranžových" se vše vrátilo do starých kolejí, když se v bráně opět objevil brankář Zahradník a stoper Šmaha se poslušně vrátil na své oblíbené místo v obraně. Krásná návštěva 120 diváků pak viděla v prvním poločase koncert domácích, kterým tam spadlo takřka vše.

Do sítě gólmana Štěpánka se trefili postupně dvakrát Petránek a poté Spěvák s Malinským. 4:0 svítil stav, když hráči odcházeli do kabin a na to se dívalo domácím fanouškům moc hezky.

Křičeň sice několikrát také zahrozila z nebezpečné situace, vše ale pochytal Zahradník.

Nejprve komplikace, pak završen hattrick

I za nepříznivého stavu se hosté nesmířili s tím, že všechny body zůstanou v Rohoznici. Křičeň bojovala a zápas dokázala ještě zkomplikovat.

V 63.minutě proměnil pokutový kop Koki a v 75.minutě už to bylo jen o dva góly, když rozhodčí Horák pustil sporný zákrok loktem po standardce a Tomáš Havlíček vstřelil 5.trefu do černého v tomto ročníku Okresního přeboru Pardubice.

Nezbývalo tedy, než znovu zapnout na vyšší obrátky. Hostům již ovšem ubývaly minuty na dovršení zvratu velmi rychle. Navíc pojistky na výhře přidali ještě v závěrečných minutách Zezulák a Filip Petránek. Ten se radoval dvojnásobně, neboť se mu podařilo vsítit hattrick a zdá se, že bude Křičeň jeho oblíbeným soupeřem.

Sokol Rohoznice tak výhrou přeskočila svého soupeře v průběžné tabulce a posunula se blížeji ke klidnému středu.

Sokol Rohoznice
Jakub Skoupý, kapitán: "Konečně jsme sešli a bylo to znát. Dnes měl svůj den Petrák, pracovitý i do obrany. Výborný byl i Zahradník, chytil minimálně dvě tutovky."

M. Zahradník [-] - O. Metelka [-] (88. V. Fidler [-] ) , R. Fidler [-] , A. Spěvák [-] , P. Zezulák [-] , J. Buchta [-] , V. Malinský [-] , F. Petránek [-] , Š. Pipek [-] (78. S. Školník [-] ) , P. Šmaha [-] , J. Skoupý [-]