5.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

I v deseti sršni bodali

15

Navdory brzkému vyloučení stopera Trupla bodali sršni ze Srchu i v deseti a z Křičně si odvezli vítězství 1:2. Vítězný gól vstřelil v 70.minutě Hubert Kopecký. Titanic tak s odstupem dvou bodů zůstává na dostřel vedoucím dvěma týmům.

Trupl fasoval dvě žluté takřka naráz

Titanic Srch bude i letos nepříjemným soupeřem, který bude spíše body brát než je rozdávat. Přesvědčili se o tom v neděli i fotbalisté SK Křičeň, kteří si po celý zápas ani o jednoho muže navíc nedokázali vytvořit souvislejší tlak.

Hosté udeřili již v 5.minutě po výborném náběhu Rolinka. Ten našel na přední tyči Urbance a ten neomylně zavěsil - 0:1.

20.minuta mohla výrazně narušit plány sršňů, když po dvou žlutých kartách musel hřiště nedobrovolně opustit stoper Trupl. Ten zastavil ostrým zákrokem akci domácích, za což uviděl první kartu. Následně ještě výbušně reklamoval úder loktem na Kuchtu. Pro jeho výčitky ale rozhodčí Rambousek mnoho pochopení nenašel a poslal hráče do sprch.

Křičeň se dočkala vyrovnání v 41.minutě po chybě Fišara, kdy po přečíslení obrany hostů skóroval Havlíček - 1:1.

Přesilovka nanic

Přesilovka Křičně nehrála takovou roli, jakou by si přítomných 80 diváků představovalo. Naopak více ze hry i šancí měl Srch, který měl řadu dobrých náběhů za obranu domácích.

Vítězný gól však přišel ze standardní situace v 70.minutě. Rohový kop Práchenského si zkušeně na zadní tyči našel Kopecký a hlavou poslal hosty do vedení - 1:2.

Tato trefa se nakonec ukázala jako vítězná. Křičeň ztratila body celkem zbytečně, zejména v přesilovce se dalo ze zápasu vytěžit více. naopak Srch si připsal již třetí výhru z dosavadních čtyřech zápasů a vyhřívá se v těsném závěsu za vedoucími Sezemicemi a béčkem Pardubiček.

Titanic Srch
Matěj Práchenský, obránce: "Většinu zápasu jsme drželi více balón a kontrolovali hru. Pak přišla červená karta, ale i v deseti jsme měli převahu."