2.kolo, Olomoucký | 1.A třída sk. B, 2023-2024

--

--

Vyrovnané utkání nakonec skončilo lépe pro domácí, rozhodl Kazár

3

Do Chválkovic přijel nováček z Opatovic. Podle slov trenéra, přijel tým utkání halvně odehrát, protože mu chyběli hráči na dovolené. A i přes to, že se Opatovicím nepovedlo bodovat, předvedly dobrý výkon a vysloužily si chválu ze strany domácího trenéra.

Vyrovnané utkání

Nováček z Opatovic přijel do Chválkovic hlavně utkání odehrát, a proto tomu také přizpůsobily taktiku. Hosté hráli hlavně z obrany a na brejky. Naopak domácí Chválkovice se chtěly doma ukázat a hrály otevřenou hru s převahou na míči. Paradoxně to ale byli hosté, kteří měli víc nebezpečných šancí. V 10. minutě hosté zahráli křižný balón přes šestnáctku k míči se dostal Zela, ale svojí střelou trefil golmana, který reflexivně vyrazil nad bránu. Vyrovnané utkání toho v prvním poločase nic výraznějšího nepřineslo, důležitý moment utkání se odehrál až po změně stran.

Kazár rozhodl

Druhý poločas nabídl podobný obrázek jako ten první, hosté hráli v bloku a dařilo se jim soupeře držet na uzdě. Chválkovice se naopak snažily prolomit hostující obranu a zvládnout domácí utkání za 3 body. Domácí sice měli více ze hry, ale žádné vyložené šance si nevytvářeli. A když už si nějaký závar v soupeřově obraně dokázali vytvořit, tak ho nepřetavili v gól. Na druhé straně si Opatovice dokázaly vytvořit přízemní centry z boku, ale útočící hráči nedokázali míč dostat do sítě. Až v 73. minutě přišel nákop za obranu, stoper Opatovic uklouzl a k míči se dostal Tomáš Kazár, který přehodil golmana - 1:0. Opatovice se dostaly k tlaku až v posledních pěti minutách zápasu, když se hnaly za vyrovnáním, ale i přes četné centry a rohy se k vyrovnání nedostaly.

SK Chválkovice
Bačík Alexandr: ‚‚Je pro nás dobře, že jsme vyhráli. Bylo to z naší strany takové nervózní. První utkání v sezóně je od nás docela nějaké očekávání, že budeme hrát o vyšší příčky. Opatovice na mě udělaly docela sympatický dojem a myslím si, že s nimi budou mít nějaké manšafty problémy.‘‘

TJ SOKOL OPATOVICE
Bělík Ladislav: ‚‚Jeli jsme zápas vyloženě odehrát, protože máme hráče na dovolených. Vývoj zápasu jsme postavili na obranném valu, což se nám potvrdilo, že se to vyplatilo. Škoda je, že jsme nedali gól na začátku, mohlo by to být zajímavější utkání. Kdyby ale soupeři vyšli jejich akce, tak to mohlo skončit větším rozdílem. ‘‘

V. Zatloukal [-] - T. Pospíšil [-] , M. Zubatý [-] (67. M. Ondrejka [-] ) , F. Ciesarík [-] (88. O. Polák [-] ) , J. Vališ [-] , M. Hrbáček [-] , M. Vyskočil [-] (89. M. Vyskočil [-] ) , R. Toman [-] , T. Kazár [-] , R. Výkrutík [-] , R. Penc [-]

D. Smutný [-] - M. Rolinc [-] , P. Klvaňa [-] , D. Chrastina [-] - P. Vymětalík [-] (77. M. Gerhard [-] ) , D. Novák [-] , T. Klvaňa [-] , J. Zela [-] - D. Šigut [-] , J. Veselka [-] , O. Masur [-] -

ŽK: 89. T. Pospíšil , 90. M. Vyskočil - 83. P. Klvaňa .
Hráči zápasu: T. Kazár , V. Zatloukal - J. Zela , D. Chrastina .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: PETR Zdenek - SPURNÝ Adam, VLČEK Filip.