10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

Větřní překvapilo rezervu Českého Krumlova

23. T. Gelnar - 44. R. Bauer , 63. R. Bauer
15

Vedoucí rezerva Českéh Krumlova Hostila Větřní, které bylo na poslendím místě tabulky. Favorit tak byl jasný, ale papírové předpoklady se nepotvrdily.

Od prvních minut byl lepší tým Krumlov.Větřní poctivě bránilo až do 23 minuty, kdy se prosadil Gelnar a domácí tým vedl. Poté se hrál fotbal ve stejném duchu jako doposud, tedy míč na kopackach měl domácí tým. Ve 44 minutě nakopl dlouhý míč Oškrda, Ryneš podběhl míč a Bauer vyrovnal na 1:1. Do kabin se tedy odchazelo za nerozhodného stavu 1:1. Druhý poločas začal podobně jako první a Větřní se jen bránilo domácí ofenzívě. V 63 minutě se dostal přes obránce Bauer a z vápna poslal míč na vzdálenější tyč a strhnul vedení 2:1 ve prospěch Větřní. Krumlovští byli v neustálém tlaku, ale dat gol nedokázali.

Větřní tak veze překvapivou výhru. Získalo tak důležité body, které ho odpoutaly od spodku tabulky.

FK Slavoj Český Krumlov B
Zdeněk Šváb (trenér): Větřní zaparkovalo před vlastním vápnem autobus. Věděli jsme že to bude těžké, celý zápas se hrál na polovině hostí a my se nedokázali prosadit i když šanci bylo na dva zápasy. Kluci dostali facku, ale za týden nás čeká další zápas kde se budeme snažit napravit reputaci. Je to první porážka v sezóně není to nic hrozného pro náš mladý mančaft. Jede se dál.

SK Větřní
Radek Bauer (kapitán): Do zápasu jsme šli s tím, že by jsme chtěli udělat body, ale hlavně aby to nedopadlo debaklem. Nakonec po 90ti minutách 1:2 a 3 důležité body si vezeme do Větřní. Na závěr bych chtěl pochválit mladého brankáře Říhu, který dnes chytal výborně. Určitě chci pochválit celý tým za odmakaný zápas a doufám, že se ještě nějaký body na podzim udělají. Před zápasem, když jsem viděl v sestavě "kanonýra" Krumlova Poláčka, jsem si myslel, ze mi dnes uteče znovu o par branek, ale opak se stal pravdou. V zápise jsem ho sice viděl, ale myslím, ze na hřišti nebyl (sranda):-). Někdy se hold daří, někdy ne. Přeji Krumlovu mnoho úspěchu do dalších zápasů.

R. Šubrt [-] - F. Lach [-] , F. Weiss [-] (69. P. Lattner [-] ) , M. Matějček [-] , R. Ryneš [-] , T. Gelnar [-] , Z. Fousek [-] , R. Šára [-] , D. Poláček [-] , O. Matuška [-] , T. Šindelář [-]