24.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2022-2023

--

--

Lišky v závěru skvěle otočily zápas proti Milíkovu

4

Domácí Hukvaldy přivítaly Milíkov v zápase, který domácí pojali jako benefiční sbírku pro jejich bývalého spoluhráče Lukáš Tobiáše a jeho rodinu, kdy jim shořel dům

Za ideálního počasí, poločas bez branek

Domácí hráli za svého bývalého spoluhráče a jeho rodinu v nelehké životní situaci a i v okleštěné sestavě to nakonec zvládli. To na hostech z Milíkova leží deka, své soupeře dokáží přehrát, ale bez výsledku a bez bodů. Za ideálního fotbalového počasí se odehrál v krásném areálu souboj mezi domácími Hukvaldy a Milikovem.

Domácí nastoupili tradičně v improvizované sestavě, ale odhodlání mužstvu nechybělo. Na straně hostů byl úkol jasný, prolomit černou sérii. Od úvodních minut měli více ze hry hosté. Pokud by byl stav utkání v 10.minute 0:2, nikdo by neřekl ani slovo. Jenže tradičně tristní koncovka Milíkov dlouhodobě sráží. Poločas tak skončil smírně 0:0.

Skvělá otočka a vůle domácích po vítězství !!!

Druhá polovina pokračovala ve stejném duchu. Hosté byli na míči a trpělivě kombinovali. Domácí chtěli hrozit především z brejku a standardních situací, ale nedařilo se jim si vytvořit 100% šanci. Jako blesk z čistého nebe se po sérii vyložených šancí zrodila jedna náhodná a ta paradoxně skončila v domácí brance, když v 74.min si centrovaný míč Davida Grochola srazil jinak dobře chytající brankář Radek Překlasa 0:1.

Hosté získali klid a chtěli zbytek zápasu kontrolovat. Stalo se však co nikdo z přihlížejících asi nečekal. Ze série rohových kopů, které hosté celý zápas dobře bránili, si ten poslední nepohlídali a v 88.min osamocený Jan Chamrád rozvlnil síť 1:1. Z ojedinělé šance tak bylo srovnáno. A domácí pohádka neskončila.

Lišky cítíly, že soupeř je zaskočen a jejich obrovská vůle po vítězství byla odměněna. Po hrubé taktické chybě hostů, kdy místo toho, aby šli do dobrého přečíslení přišla zbrklá rozehrávka z níž se domácí dostali na dostřel. Střela Martina Gencura, končí v síti a vypukla domácí neskutečná radost, kdy 92.min srazil hosty na kolena. Domácí příznivci si tak mohli vychutnat nevídaný obrat.

Autorka fotografií je Markéta Bieleszová. Děkujeme !!!

TJ Sokol Hukvaldy
Petr Žáček (vedoucí): ,,Neskutečné vítězství našeho týmu. Nastoupili jsme zase v improvizované sestavě. Soupeř byl dobrý, ale rozhodla naše chuť a vůle po vítězství pro našeho kamaráda a bývalého spoluhráče Lukáše. Vítězství je pro něho. Nejlepší hráč Jan Chamrád, velice dobrý kamarád od Lukáše, který nás svým gólem nastartoval k obratu.´´

TJ Milíkov
Ondřej Mato (hráč): ,,Velice těžko se to hodnotí. Za neproměněné šance v prvním poločase přišel asi tento krutý trest. Na této fotbalové úrovni jsem ještě takové zklamání nezažil. Nejvíc mě asi štve to, že poctivě trénujeme, nemusíme řešit, zda nás bude dost nebo ne a přesto nás poráží týmy, které se sejdou jen o víkendu a to ještě všelijak. Kdybychom věděli co změnit, uděláme to. Třikrát v řadě slyšíme od soupeře, že jsme byli lepší a neměli jsme odejít s prázdnou, jenže co s tím. Hráč zápasu určitě domácí brankář, který držel naděje svého týmu.´´

R. Překlasa [-] - L. Vrtný [-] , F. Giergiel [-] , M. Genčur [-] , F. Brablec [-] , J. Smolík [-] , O. Sasín [-] , M. Olbert [-] , L. Jiřík [-] , L. Smolík [-] , J. Chamrad [-]