24.kolo, Ústecký | Teplice | III. třída , 2022-2023

--

--

Skvěle hrající Kostomlaty nezaváhaly a pohodlně získaly tři body proti béčku Dubí

7

Kostomlaty pod první minuty diktovaly tempo hry. Do poločasu šly s tříbrankovým náskokem a bylo téměř rozhodnuto. Ve druhé půli si zápas skvěle pohlídaly.

Dominance domácích

Domácí FK Kostomlaty doma na své půdě přivítaly béčko SK Dubí. Již od první minuty se domácí ujali oteží zápasu a na hřišti dominovali ve všech aspektech hry. První změna stavu nastala po špatně rozehraném rohovém kopu Dubí, ze kterého po rychlém protiútoku vstřelil branku Michal Kugler. Neuběhlo ani deset minut a další bod si opět připsal již zmiňovaný střelec. Po krásném naražení s Pavlem Polívkou a následném rozebrání obrany už pro něj bylo zakončení jednoduché. Tato branka přinesla do zápasu klid, zejména tedy ze strany domácích. Před koncem poločasu se do vápna probojoval Pavel Polívka, který zasekl míč a byl faulován. Pokutový kop s klidnou hlavou proměnil Aleš Kořínek. Do kabin se tak šlo za stavu 3:0

Výhra Kostomlat

Do druhého poločasu vstoupily Kostomalty opět aktivněji. Dostaly se do několika vážných příležitostí v pokutovém území soupeře, skórovat se jim ale nepovedlo. To se změnilo v 50. minutě, kdy slibně rozjetou akci domácích vedl Michal Kugler, jehož centr z levé strany si nešťastně srazil gólman do vlastní branky. Za stavu 4:0 došlo k polevení hry domácích, při kterém týmová hra šla stranou a každý se snažil dostat do gólové příležitosti. To mělo za následek několik protiútoků ze strany Dubí. Domácí obrana se to ale postarala. Hostům se nakonec povedl výsledek korigovat v 68. minutě po trefě Lukáše Doležálka. Dále se průběh hry a skóre neměnilo. Kostomlaty zvítězily poměrem 4:1.

FK Kostomlaty pod Milešovkou
Petr Bláha, předseda klubu: Povinné body jsme potvrdili. Žádné vítězství se ale nerodí lehce, každý soupeř se na nás chce vytáhnout. Domácí prostředí nám ale svědčí a body pravidelně přináší.

A. Kořínek [-] - J. Hejl [-] , A. Hänel [-] , J. Polák [-] , M. Kugler [-] (58. V. Rapavý [-] ) , P. Polívka [-] , J. Meduna [-] , V. Beneš [-] (46. M. Buchtele [-] ) , R. Řeřicha [-] , P. Bláha [-] , V. Kinzl [-]