14.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2022-2023

--

Přelouč převzala pohár pro vítěze

36. M. Beránek , 45. F. Koch (p.) , 60. M. Hladík - 55. J. Dynter
5

V posledním utkání letošního ročníku Okresního přeboru Pardubic potvrdila přeloučská rezerva zisk poháru a zdolala na vlastním hřišti SK Mikulovice 3:1. Po závěrečném hvizdu mohly propuknout mistrovské oslavy.

Trvalá převaha domácích

Do závěrečného utkání nastoupily oba celky již s čistou hlavou bez postupových či sestupových starostí s cílem užít si fotbal. Domácí FK měl po celý zápas trvalou převahu a dominoval na míči.

Aktivita přinesla své gólové ovoce až v závěru prvního poločasu.

Ve 36.minutě po signálu z rohového kopu přihrál Vančura na velké vápno Kochovi, jeho střelu z první Těšínský vyrazil pouze k Martinu Beránkovi a ten se nemýlil - 1:0.

Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za hubeného vedení Přelouče, zahráli hosté v pokutovém území rukou a rozhodčí Zeman nařídil penaltu. Tu proměnil Koch - 2:0.

Hosté snížili a utkání zdramatizovali

V 55.minutě Mikulovice utkání zdramatizovaly, když z ojedinělé brejkové situace těžil Dynter - 2:1.

To už na hřišti pobýval tři minuty mladík v útoku domácích Milan Hladík, který vystřídal Kocha. Hladíkova velká chvíle přišla brzy, hned v 60.minutě. Tečovanou ranou z velkého vápna zvýšil na klidných 3:1.

Ve zbylém průběhu se již gólově neurodilo, ačkoli domácí Vančura dvakrát rozezněl břevno.

Po závěrečném hvizdu tak mohl FK Přelouč "B" odstartovat mistrovské oslavy a přidat do klubové sbírky trofejí pěkný pohár pro vítěze. Hodně štěstí v 1.B třídě!

FK Přelouč B
Ondřej Bendžík, trenér: "Do závěrečného utkání jsme nastupovali s jistotou prvního místa tabulky. V naší hře byla znát lehkost, po celé utkání jsme dominovali a drželi míč."

L. Sirůček [-] - F. Koch [-] (52. M. Hladík [-] ) , V. Vančura [-] , L. Hrobař [-] (52. J. Linhart [-] ) , M. Beránek [-] , J. Pokorný [-] , T. Hladík [-] (71. R. Forman [-] ) , M. Štainer [-] , L. Musil [-] , J. Kmoníček [-] , T. Vorel [-] (61. V. Rokyta [-] )