24.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Přelouč má postup na dosah

6

Před tímto kolem měla Přelouč pěkný náskok na druhé Sezemice a v případě výhry v Srchu by se sny o postupu začaly rýsovat hodně reálně. Zápas aktivní z obou stran nakonec rozhodl závěr prvního poločasu.

Hosté v závěru půle otočili kormidlem zápasu

Opatrného vstupu do utkání z pohledu hostů využili domácí bravurně hned v 6. minutě, kdy se dostal do šance Orts a prostřelil hostující brankáře Sirůčka - 1:0.

Pokračovala pasáž utkání, kde domácí spalovali obrovské šance a nedokázali tak odskočit hostům.

To je v závěru poločasu potrestalo. Na 1:1 vyrovnával Milan Beránek a na 1:2 otáčel Milan Hladík. Rezerva Přelouče přidala i třetí branku, ta však nebyla kvůli faulu uznána.

Oba týmy tak po hektickém závěru odcházeli do šaten za stavu 1:2.

Obrat zpečetěn třetím gólem

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté a dostávali se tak do šancí.

Jednu z nich měl Beránek, ten však na malém vápně v zakončení selhal.

Jeho zaváhání napravil v 63. minutě Tomáš Hladík, který po přihrávce Vorla zvýšil na konečných 1:3.

Lídr soutěže tak ve veledůležitém utkání, ve kterém domácí rozhodně nebyli horším týmem, urval všechny body a vzhledem k zaváhání Sezemic se jeho náskok v čele tabulky navýšil na sedm bodů.

Matematika je tak vcelku jasná, protože chybějí již odehrát pouze tři kola, stačí jedno vítězství a přeloučská rezerva může slavit postup do 1.B třídy.