15.kolo, Pardubický | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Nečekaná kanonáda zaskočila hostující Slovan

37. L. Franke , 40. M. Cvik , 51. J. Trejtnar (p.) , 56. J. Trejtnar , 60. F. Kořán , 63. F. Kořán , 68. F. Kořán , 75. L. Franke , 83. M. Pavelka
5

Vysoká výhra Žamberka proti rezervě Moravské Třebové pomohla v boji o titul. Moravská Třebová B přijela do Žamberka s omlazeným týmem, doplněným dorostenci a v prvním poločase držela krok s domácimi, avšak ve druhém poločase se rozjel gólostroj domácích

Neproměněné šance domacích vedli i tak ke dvěma gólům

Nejdříve vysunul domácí Jakub Stejskal za obranu Mikuláše Cvika, ten postupoval sám na brankáře, branku ale netrefil. V 10 min. putoval míč po ose Lukáš Franke – Mikuláš Cvik, ten centrem našel Jiřího Trejtnara, který ale branku přestřelil. O chvilku později přišla další vyložená šance Mikuláše Cvika, který ale v zakončení zaváhal a branku netrefil. Selhávání v koncovce Žamberk poznamenalo a na 20 minut vypadli z tempa a přenechali iniciativu soupeři. Vrcholem byla zahozená šance hostů v 25. minutě. Hostující hostující útočník tváří v tvář Davidu Vítkovi poslal míč vedle. Vysvobozením přišla až 37. minuta kdy odcentroval Jiří Trejtnar přesně na hlavu Lukáše Frankeho, který zblízka otevřel skóre zápasu. Úspěšný závěr první půle zpečetil hned v 40. minutě Mikuláš Cvik střelou z hranice šestnáctky a rázem bylo skóre 2:0.

V druhém poločase už nebylo o výsledku zápasu pochyb

Druhá polovina začala ostře, když V 49. minutě zahráli hosté ve vápně rukou a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Jiří Trejtnar. V 53. minutě střílel Jaroslav Jírů z trestného kopu těsně vedle. Kapitán Jiří Trejtnar byl střelcem čtvrté branky v 56. minutě. Filip Kořán byl hlavní postavou následující desetiminutovky, kdy zkompletoval hattrick a stvrdil tím svůj úspěšný debut. Nejdříve ho našel parádní přihrávkou v 60. minutě Mikuláš Cvik a zvyšoval na 5:0. V 63. minutě Kořán využil zaváhání v rozehrávce hostů a svůj samostatný únik vyřešil s velkým přehledem a bylo to už 6:0. Další pohledná akce přišla v 68. minutě, kdy Mikuláš Cvik vybídl do tandemu Filipa Kořána a ten zkompletoval své představení a určitě udělal velkou radost klubovému pokladníkovi. Hosté byli zralí na ručník a jediným světlým momentem tak byla střela z 74. minuty, s tou si ale poradil domácí brankář David Vítek. Z následného protiútoku v 75. minutě se v pokutovém území prosadil Filip Kořán a následnou dorážku uklidil do sítě Lukáš Franke. Gólovou tečku za zápasem si připsal hrající trenér Michal Pavelka, který šel důsledně za míčem, vyhrál souboj s brankářem a do prázdné branky uzavřel skóre zápasu. Výsledkem 9:0 tedy skončil tento, pro domácí velmi povedený zápas.

1. FC Žamberk
Michal Pavelka, trenér: Dnešní výhra je naprosto zasloužená. Naši hráči ukázali, že se o postup chtějí poprat.

D. Vítek [-] - F. Kořán [-] (78. M. Pavelka [-] ) , J. Jírů [-] , J. Molnár [-] , J. Stejskal [-] , J. Trejtnar [-] , M. Cvik [-] (81. P. Hauptmann [-] ) , L. Franke [-] , J. Rudolecký [-] (59. O. Veselý [-] ) , P. Huška [-] (63. D. Derka [-] ) , T. Kotyza [-]