26.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

Kaplická rezerva otočila duel se Sedlecem

73. J. Divoký (p.) , 78. R. Rypáček , 90. J. Divoký - 17. M. Pešek (p.) , 45. M. Pešek
17

Kaplická rezerva hostila v neděli odpoledne před vlastními diváky v tabulce třináctý Sedlec. Utkání mělo být dle papírových předpokladů jednoznačnou záležitostí Spartakovců.

Domácí také byli od úvodních minut aktivnější. Už ve třetí minutě si vybojoval míč pro sebe domácí kapitán Říha, pronikl zprava do vápna, proti jeho střele zakročil Kabelka reflexivně nohou. Hostující brankář si pohlídal o několik minut později i střelu Presniakova. Ve dvanácté minutě pak Presniakov posunul míč Divokému, ten jej prostrčil do vápna Říhovi, který však ani ve druhém případě nedokázal gólmana Kabelku prostřelit. Skóre se měnilo v minutě sedmnácté, a vedení se uajli překvapivě hosté. Prakticky jejich první návštěva v domácí šestnáctky skončila faulem Slaniny na Peška a pískala se penalta. K jejímu provedení se postavil sám faulovaný Milan Pešek, popřel nepsané pravidlo a Sedlec šel do vedení – 0:1. Inkasovaný gól domácí úplně vykolejil. Fotbalisté Spartaku jako by ztratili pevnou půdu pod nohama a zbytek poločasu odehráli ve veliké křeči s řadou nepřesností. Sedlečtí si naopak užívali vedení. Ve dvacáté minutě po akci Peška z pravé strany zakončoval ve vápně Koňarík, míč poslal jen do rukavic gólmana Bílého. O několik minut později musel kaplický gólman zasáhnout poté, co na vlastní branku srazil centr soupeře Slanina. Po půlhodině hry zahrozili znovu hosté. Po rohovém kopu vrátil přetažený centr před branku hlavou Peterka, následná hlavička jeho spoluhráče skončila nad bránou Spartaku. Ve 37 minutě zahrozili po delším čase také Kapličtí, když do vápna Sedlece pronikl Bárta, obešel sice brankáře Kabelku, ale dostal se do velkého úhlu, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Říhu, ten však ve vyložené příležitosti bránu přestřelil. Když už se zdálo, že Kapličtí budou mít o poločasové přestávce jednogólové manko, udeřili hosté gólově podruhé. Po rohovém kopu se za vápnem dostal k míči Milan Pešek, našel si prostor ke střele a technickým pokusem zakroutil míč do vzdálenější šibenice – 0:2. Domácí kouč Kučera sáhnul k jednomu střídání již v průběhu prvního poločasu, další tři hráči, pak odnesli nepovedený první poločas střídáním o přestávce. Po změně stran bylo na domácích hráčích k vidění větší zaujetí pro hru, větší nasazení. Už ve druhé minutě zatáhl míč po levé straně Presniakov, po jeho centru hlavičkoval střídající Popov v gólové pozici nade bránu Sedlece. Hned v následující minutě Dreiling uličkou středem hřiště našel nabíhajícího Svobodu, který sám před brankářem z hranice velkého vápna vyslal přízemní ránu, která olízla tyč. Další možnost si Kapličtí připravili v minutě šestapadesáté. Presniakov posunul míč doleva Říhovi, který se dostal do vápna, mířil na bližší tyč, Kabelku neprostřelil. Kapličtí se i nadále snažili o vstřelení kontaktní branky, ale zatažení hosté je do přílišného množství šancí nepouštěli. V 73 minutě při centru z pravé strany byl ve výskoku v šanci přistrčen Říha a sudí nařídil pokutový kop i ve prospěch domácích. Míč si na bílý bod postavil Jiří Divoký a nezaváhal – 1:2. Za dalších pět minut už bylo vyrovnáno. Spartakovci zahrávali trestný kop od levého rohového praporku, Divoký poslal do vápna prudký centr a nabíhající Radim Rypáček hrudí odrazil míč do sítě – 2:2. Prvním gólem v kaplickém dresu se postaral o vyrovnání. Kapličtí po smazání dvoubrankového manka prahli po dokonání obratu. V 86 minutě po rohovém kopu Divokého hlavičkoval Presniakov nad bránu Sedlece. Na konci předposlední minuty další standardní situace pro domácí. Trestný kop zahrával Divoký, gólovou hlavičku Svobody vytáhl Kabelka na rohový kop. Po následném centru odvrátili hosté míč k Jiřímu Divokému, který od soupeřů dostal dostatek času a prostoru, našel si prostor ke střele a přízemní střelou poslal míč přesně k pravé tyči. Gólman Kabelka se natahoval marně – 3:2. Hosté se za druhý poločas prakticky ani jednou nedostali k vážnějšímu ohrožení domácí branky. Až v nastaveném čase měli Sedlečtí dvě možnosti utkání zremizovat. Po Koňaríkově přihrávce byl v gólovce Reitinger, ale vyběhnutého Bílého překonat nedokázal. Ve třetí nastavené minutě pak po Peškově centru nebezpečně hlavičkoval Rybáček, ale Bílý stačil nadvakrát zasáhnout. Kapličtí po zlepšeném výkonu ve druhém dějství dokázali dotáhnout do vítězného konce utkání, ve kterém prohrávali o dvě branky.