24.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

--

Rezerva Malše Roudné se posunula na třetí místo

18

Čtyři výhry v řadě posunuly rezervu Malše na třetí příčku v I. B třídě. Ve 24. kole získala všechny body ve Větřní, kde se blýskl hattrickem univerzál Jan Tomášek.

Hostujicí tým byl od začátku aktivnější, ale z prvních šancí vytěžil pouze břevno po ráně Červeného. Osm minut před koncem se prosadil poprvé v zápase Jan Tomášek. Ihned po rozehrávce zahrávalo Větřní roh a Miroslav Ješina vyrovnal.

Zápas rozhodl úvod druhého poločasu. Nejprvě se trefil z přímého volného kopu Jaroslav Král. Na 1:3 a 1:4 zvyšoval z vydařených akcí Jan Tomášek. Poslední branku dal po chybě domácího brankáře Dominik Hrouda

Malše Roudné B se tak výhrou dostalo na třetí místo tabulky.

SK Větřní
Rudolf Weinhard (trenér): První poločas byl z naší strany ještě celkem dobrý. Bohužel v druhé půli jsme propadli a naše chyby dostaly soupeře na koně. Potom už hosté hráli mnohem líp, než my a dávali hezké góly. Druhá půle ukázala kvalitu soupeře hlavně v pohybu a nám to ukázalo rezervy. Je vidět, kdo jak trénuje, soupeř trénuje a má kvalitu, náš tým trénuje, jak se mu chce a má pak nekvalitu. Aspoň nám to ukazuje zrcadlo a každý si musí sám říct ,co je potřeba zlepšit. Myslím, že odpověď zná většina hráčů.

TJ Malše Roudné B
Michal Rybák (trenér): „Do zápasu jsme vstoupili aktivně a od začátku jsme měli míč na svých kopačkách. Měli jsme více ze hry a nastřelili Červeným břevno a pak tam měli ještě pár náznaků. Gólově prosadit se nám povedlo ve 37. minutě, kdy dlouhý nákop Jinšíka našel Hroudu, ten přiklepl na velké vápno Tomáškovi, který obstřelil gólmana. Bohužel v podstatě hned z protiútoku jsme vyrobili zbytečný roh a byli jsme za to potrestáni, když náš nedůraz ve vápně dokázal proměnit ve vyrovnávací branku Ješina. V poločase jsme kluky jen nabádali, ať hrajeme pořád stejně aktivně, že máme převahu a pokud budeme trpěliví, tak to přinese body. Po dohodě s klukama jsme trošku přeskupili řady a byl to povedený tah. Zápas jsme rozhodli během prvních 15 minut druhé půle. Nejprve se v 50. minutě krásně z trestného kopu po faulu na Červeného trefil Král. Potom jsme dokonale vyřešili dvě brejkové situace. Nejprve v 59. minutě Volák vybojoval balon, posunul ho na Tomáška, ten si ještě balon ve vápně vyměnil s Králem a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Za další tři minuty vybojoval balon Červený, posunul ho na Jusufiho, ten ještě dále na Krále, který našel Tomáška a bylo to 1:4. Poslední branku jsme vstřelili po chybě domácího brankáře, když špatně trefil balon na vápně, kterého se zmocnil Hrouda a dával do prázdné. Za toto utkání musím kluky pochválit. Bylo konečně vidět, že chtějí a od začátku do konce si šli za vítězstvím. Nyní nás doma čeká Frymburk, kterému máme z podzimu co vracet.“