29.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Z přestřelky vítěz nevzešel

2

Na svůj poslední zápas si Mohelnice musela zajet do Zábřehu v rámci posledního 29. kola krajského přeboru. Vše napovídalo tomu, že půjde o velice vyrovnaný zápas, jelikož oba týmy mají na chlup stejný počet bodů. Posledním výsledkem tohoto derby byla těsná výhra Zábřehu, který dokázal vybojovat tři body v Mohelnici. Jak vypadala odveta ?

Mohelnice udržela naději v závěru poločasu

Zápas začal pěkně od podlahy tak, jak by si všichni fanoušci dobrého fotbalu mohli přát. Chvilku jsme si sice museli počkat na to, než se začaly vytvářet první šance, ale pak to už stálo za to. Chvíli se zdálo, jako by oba týmy soutěžily v tom, kdo spálí více šancí. Až takovou smůlu v koncovce oba celky měly. Ve 30. minutě zlomil prokletí sobotního odpoledne Miroslav Podhorný, který otevřel skóre zápasu - 1:0. O 5 minut později ho následoval Roman Puchr, který se trefil bravurně, a Pavel Rozman vytahoval míč ze sítě podruhé - 2:0. Zpackaný závěr Mohelnice zachránil ve 40. minutě Lubomír Pinkava gólem do šaten - 2:1.

Domácí neudrželi dvoubrankové vedení

Do druhé půlky naskočila Mohelnice aktivně a Sulku nezbývalo nic jiného, než se jim vyrovnat. Už v 51. minutě se mohlo domácím fanouškům ulevit, protože Roman Puchr vstřelil svou druhou branku - 3:1. V následujícím dějství se opět spalovalo na obou stranách, až do 64. minuty, kdy snížil Daniel Ryba, a ze zápasu se stalo drama - 3:2. Dalo by se říct, že to byl závod, kdo první využije své šance. Oba týmy útočily, co to šlo, ale sil už moc nezbylo, takže tempo opadalo. Vše vyústilo 75. minutou, kdy vyrovnávací branku zařídil Martin Srdýnko - 3:3. Do konce zápasu se ještě oběma týmům naskytly další gólové situace, ale remízový stav zůstal až do konce.