29.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

Nešťastný vlastňák zařídil dělení bodů

59. J. Vyhlídal - 61. D. Bokůvka (vl.)
2

V posledním zápase této sezóny se v Lipové ukázal domácí SK proti Sokolu Konice. Na závěr už si oba týmy moc výrazně v tabulce nepolepší, ale snad každý hráč by si přál rozloučení s ročníkem výhrou. Lipová k tomu měla blíže, ale rychlý vlastní gól ve druhém poločase udělal s výsledkem zápasu svoje.

Poklidný úvod a spálené šance

Do zápasu nastoupily oba týmy velmi opatrně a nikdo se nikam nehnal. Na první pořádné šance jsme si museli pár minut počkat. Brankář Lipové Jan Kalmár potřeboval chvíli čas, než si dostal rozehrávku do nohy. Jeho prvních pár přihrávek a odkopů mohla Konice trestat, ale k využití nepřesné rozehrávky vždy chyběl krok navíc. Ovšem po úvodních dvaceti minutách už žádná větší chyba v rozehrávce nepřišla. Naopak na druhé straně hrozil ve 34. minutě Tadeáš Kosek střelou z vápna, kterou výborným zákrokem vyrazil Michal Zapletal. Po dvou minutách se dostal Tadeáš Kosek opět do šance, kdy unikl po kraji, ale na jeho střelu z úhlu brankář Konice vyzrál. Michal Zapletal čelil ve 44. minutě opět Tadeáši Koskovi, který v situaci jeden na jednoho nedokázal konického brankáře propálit.

Rychlý start

Do druhého poločasu naskočila lépe Lipová a na první branku nemusela dlouho čekat. V 59. minutě se k dorážce dostal kanonýr Jakub Vyhlídal, pro kterého bylo zakončení už lehkou záležitostí - 1:0. O pouhé 2 minuty později se snášel dlouhý míč na hlavu Dominika Bokůvky, který chtěl míč poslat hlavou na brankáře Jana Kalmára, ten si ale odskočil do strany a nedokázal přihrávku zachytit, jelikož byla umístěna na druhou stranu k tyči - 1:1. V následujících minutách se hra přiostřila a ztratila na přesnosti. Skóre se mohlo měnit, ale dvou brankám zamezil zdvižený praporek pomezního. Zbytek utkání se už odehrál bez větších šancí a oba celky se rozdělily po bodu.