28.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Výhra na postup nestačila

2

Střet druhého Kostelce s šestou Lipovou naznačoval, že všichni přítomní budou svědky zajímavého utkání. Kostelec musí vyhrát, pokud chce udržet naději na první místo, ale Zábřeh jim musí v souběžně hraném utkání v Jeseníku pomoci, jelikož plný zisk Jeseníku by znamenal konec snění o vytouženém prvním místě.

Penalta poslala Lipovou do vedení

Zápas se vyvíjel velmi opatrně od prvních minut. Na první nebezpečné šance jsme si museli chvíli počkat, ale ani jeden tým dnes nechtěl očividně ztrácet. Brankáři Jan Vítek Tomáš Holásek s jejich obrannými řadami odolávali prvním nebezpčným situacím, které se valili na jejich brány. Ovšem prvním z těchto dvou brankářů byl právě prvně zmíněný Jan Vítek, kdo inkasoval. Ve 34. minutě došlo prohřešku v pokutovém území, kterého si všimnul rozhodčí a odpískal pokutový kop pro Lipovou. K penaltě se postavil Jakub Vyhlídal a úspěšně překonal brankáře - 0:1. Kostelec, který se před penaltou už prezentoval o poznání lépe, se semknul a šel si za vyrovnávací brankou, na kterou si museli počkat až do druhého dějství.

Otočka domácích přišla vniveč

Do druhé půle už vešel Kostelec, jak ho tuto sezónu známe. Jejich aktivita se vyplatila v 57. minutě, kdy David Preisler srovnal stav - 1:1. Pouhou minutu na to se Lipová o nejlepšího střelce soutěže nepostarala ani podruhé, což je stálo vedení, jelikož se David Preisler nemýlil ani podruhé - 2:1. Opařená Lipová se těžce snažila o vyrování vah, ale Kostelec se chopil momenta. Hostům se sice podařilo párkrát ohrozit bránu, ale nic z toho zkrátka nebylo. V 85. minutě udělal Jan Skalník tlustou čáru za tím, kdo bude brát 3 body, když se postaral o třetí branku jeho týmu - 3:1. Kostelec se z vítězství neradoval dlouho, jelikož z Jeseníku přišla zpráva, že lídr soutěže zvítězil a předčasně slaví postup do divize a mistovskou sezónu.