28.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Jeseník mistrem

2

V předposledním 28. kole Olomouckého krajského přeboru mohlo být už rozhodnuto o vítězi soutěže. První FK Jeseník si drží sice těsný odstup od Kostelce, ale dnešní výhra by pro ně znamenala předčasnou sladkou tečku za touto sezónou. Bránit v postupu do divize jim bude Zábřeh, který do zápasu vstupuje z dvanáctého místa a nebude to pro ně dnes nic jednoduchého.

Žádné překvapení

Do zápasu nastoupil Jeseník s větší pohodou, než Zábřeh. První minuty jednoznačně předpovídali, jakým stylem se dnes bude hrát. I přes převahu Jeseníku to byl právě Zábřeh, kdo mohl jít do vedení, ale Jan Vajda podržel své spoluhráče skvělým zákrokem. To Jeseník očividně nakoplo ještě víc a nebylo, na co čekat. Ve 20. minutě poslal míč k tyči Tomáš Cundrla, kdy byl adresátem rohového kopu - 1:0. Po pouhých šesti minutách nádherně vypálil Daniel Krézek a na jeho pokus neměl Roman Schubert šanci - 2:0. Jeseník se dostal ještě do dalších šancí, ale skóre do první půle zůstalo už beze změn.

Jeseník si pro to došel

Druhý poločas už od prvních minut jednoznačně mluvil o tom, v jakém stylu se zápas dohraje. FK Jeseník měl hru pod kontrolou a Zábřeh se do šancí dostával opravdu těžce. V 75. minutě zvyšoval Pavel Kysela, který si na zadní tyči počkal na přetažený centr z rohového kopu - 3:0. Za 7 minut dokázal s trochou štěstí odpovědět Zábřeh, když se z volného kopu snesl centr Miroslava Podhorného až do brány - 3:1. To nic neměnilo na tom, že Jeseník se po dlouhé sezóně dočkal zaslouženého postupu do divize a jejich oslavy se nějaký ten den určitě potáhnou.