27.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Jiskra se obrat nenechala

2

Sobotní utkání mezi Jiskrou Rapotín a Konicí nabízel exkluzivní střet klubů, které od sebe dělí pouhý bod, tudíž by mělo být utkání více, než vyrovnané. V prvním poločase jsme se sice branky nedočkali, ale ta druhá nám vynahradila celých 45 předchozích minut.

Chyby nebyly potrestány

Oba týmy si museli být vědomé důležitosti tohoto zápasu, a tak tomu přizpůsobili i herní styl. Velmi vyrovnané první minuty a zodpovědnost byly slova, které by nejlépe vystihly první půli. Brzy se ale Jiskra rozjela a mohla trestat, ale Michal Zapletal ukázal, proč je konickou jedničkou právě on. Konice se pak ale dokázala oklepat a začala hrát s Jiskrou poměrně vyrovnanou partii. Do konce poločasu jsme se branky nedočkali.

S góly se roztrhl pytel

Po třech minutách otevíral skóre Miroslav Rýznar, na kterého už tentokrát Michal Zapletal nevyzrál - 1:0. Konický Sokol dokázal odpovědět až v 69. minutě, kdy využil podběhnutí Stanislava Strnada kapitán Josef Cibulka, který srovnal - 1:1. Hned z rozehrávky nakopla Jiskra míč za obranu Konice, kde se ho našel Martin Charvát a uklidil míč k tyči - 2:1. Tato rychlá odpověď stála Konici nejspíše sebevědomí, jelikož jejich zbytečné chybky dostávaly hosty na koně. V 82. minutě zasadil poslední ránu Jiří Ševčík, který připravil domácí o poslední naděje na zisk bodu - 3:1.