27.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

Čechovice se nenechaly penaltou rozhodit

17. A. Foukal (p.) - 6. P. Haluza , 35. P. Haluza , 83. L. Petržela
2

Nedělní střet v Dolanech nabídnul zápas mezi domácím celkem a Čechovicemi. Propast mezi těmito týmy není malá, jak mluví pořadí krajského přeboru, takže favorizováni byli jednoznačně hosté z Čechovic. I tak jsme ale viděli pěkný fotbal z obou stran a 4 branky. Jak tento zápas vypadal ?

Haluza dvakrát poslal svůj tým do vedení

Už v 6. minutě se čechovický Sokol radoval z branky Petra Haluzy, kterého ve vápně našel Jakub Šolín, a brankář David Urbášek neměl šanci - 0:1. Poněkud zajímávý pohled měl rozhodčí na střet Pavla Koiše s brankářem Markem Hradečným v 16. minutě. Při pokusu o odkopnutí míče byl čechovický brankář zbourán Pavlem Koišem. Očividný útočný faul byl sudím nesmyslně odpískán, jako faul brankáře na útočícího hráče, za který uviděl Marek Hradečný žlutou kartu a musel čelit penaltě. K pokutovému kopu se postavil kapitán Aleš Foukal, který úspěšně mířil k levé tyči - 1:1. Poté se mohly Čechovice opět postavit na nohy, ale Jiřího Jašíčka vychytal z úhlu David Urbášek. Ve 35. minutě se hosté branky přeci jenom dočkali, když Jakub Šolín vyslal podruhé Petra Haluzu do vápna, kde si čechovické číslo 13 opět poradilo s přehledem - 1:2.

Sokol to dotáhl do vítězného konce

Druhý poločas byl o poznání klidnější a šancí ubylo. Jednou z nich byla kroucená střela Lukáše Petržely na přední tyč, kde jí ale dolanský brankář dokázal vyrazit. Obrovskou minelou na sebe upozornil David Urbášek, který vyhodil míč z ruky přímo na Petra Haluzu, kterému včas překřížil cestu Tomáš Kaluža, který tak zabránil další brance a dokonanému hattricku. Tahle akce měla dohru, když brankář Dolan shodil Petra Haluzu, čehož si rozhodčí nevšiml a to vytočilo trenéra Čechovic Lukáše Koláčka. Rozhodčí obdaroval trenéra žlutou kartou a jelo se dál. Dále se kolem 70. minuty zahrával přímý kop Alešem Foukalem, který mířil přímo na bránu, ale čechovický brankář výborným zákrokem střelu zlikvidoval. O několik minut později se zapomněla čechovická obrana, když se snášel centr na Pavla Pírka, ale ten v bezprostřední blízkosti minul bránu. Korunu tomuto utkání dala branka Lukáše Petržely, který dostal míč do brány poté, co v koncovce selhal Jiří Jašíček a odražený míč se k němu odrazil - 1:3.