26.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

Kostelec nepolevuje

23. J. Skalník (p.) , 43. D. Preisler , 60. D. Preisler
4

Na Prostějovsku se může Kostelec chlubit opravdu pozoruhodnou sérií. Domácí totiž tímto zápasem prodloužili své období bez porážky na 5 zápasů, kde brali plné počty bodů. Jejich soupeř z Rapotína se také veze na povedeném období, ale zkrátka na horké půdě hostů to nedokázal potvrdit

Vydařený úvod Jiskry vyšel vniveč

Hosté z Rapotína začali od prvních minut daleko více zlobit borce z Kostelce. Avšak jejich aktivita své ovoce nepřinesla a ve 22. minutě se proti nim písknula penalta po faulu na Dominika Hrubana. K pokutovému kopu se postavil Jan Skalník, který rozjásal domácí fanoušky proměněním - 1:0. Vedení přineslo Kostelci klid na duši a hra podle toho také vypadala. Ve 43. minutě vybídnul Davida Preislera ke skórování Jan Vítek svým dlouhým výkopem, který si připsal asistenci - 2:0. Reakce Jana Šmirjáka na adresu sudího ukončila poločas tak, že obdržel červenou kartu a poslal svou Jiskru do oslabení.

Druhé dění pod kontrolou

V deseti lidech už toho Jiskra moc nezmohla a Kostelec držel své 3 body pevně ve svých rukou. Ovšem svých situací nedokázali využít tak, jak by si asi sami představovali. Už ale v 60. minutě přidal druhou branku kostelecký kanonýr David Preisler a nebylo už o čem - 3:0. Domácí dohráli zápas velice klidně a více branek už v tomto střetu nepadlo.

TJ FC Kostelec na Hané
Dominik Hruban: Do zápasu jsme nevstoupili úplně nejlépe. Rapotín kontroloval hru a měl větší chuť hrát. Vše se změnilo a otočilo, když jsem byl faulovaný ve vápně, ze které vznikla penalta, kterou Skalňa (Jan Skalník) proměnil. Hosté se začali více starat o rozhodčího, než o fotbal, a my toho dokázali využít. Do poločasu jsme vstřelili ještě jeden krásný gól, když Vítek našel nabíhajícího Práju (David Preisler), a ten přehodil vybíhajícího brankáře. V závěru dostal útočník soupeře červenou kartu za kecy a tím momentem skončil fotbal. Ve druhém poločase jsme přidali pouze jeden gól a byla to spíše taková udržovací hra.

J. Vítek [-] - L. Grulich [-] (74. A. Grulich [-] ) , J. Ondroušek [-] , J. Pavlíček [-] , V. Kořenovský [-] (68. D. Škrabal [-] ) , M. Škrabal [-] , J. Skalník [-] (74. P. Kupka [-] ) , D. Preisler [-] , M. Lužný [-] , D. Hruban [-] , K. Fajstl [-] (80. J. Holoubek [-] )