25.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Kostelec dokázal urvat body v Zábřehu

2

Na fotbalový svatostánek v Zábřehu si zajeli kopnout kluci z Kostelce, kteří s vidinou ohrožení prvního Jeseníku šli do zápasu jasně pro 3 body. Zábřeh z druhého konce tabulky bude chtít jednoznačně urvat cenné body s týmem z "topu" a uniknout z rizikové sestupové skupinky.

Zábřeh zahodil šanci na vedení

Domácí vstoupili do zápasu pravou nohou a šance přicházely velmi brzy. Střelecké pokusy Zábřehu ale úspěšně likvidoval Jakub Výmola, který Kostelec poctivě podržel celý zápas. Po úvodním tlaku se hra vyrovnala a začal hrozit i Kostelec. Konkrétně Jan SkalníkDavid Preisler trefili tyčku a ukázali Zábřehu, že nesmí usnout na pomyslných a předčasných vavřínech.

Nejlepší střelec soutěže podržel

Druhý poločas se uklidnil a šancí už tolik nebylo. Trpělivě oba kluby čekaly na chybu soupeře, která dlouhé minuty nepřicházely. Za svou trpělivost byl ale odměněn pouze jeden tým, kterým byl Kostelec. Po zákroku brankáře Lukáše Toman se šel postavit k rohu Lukáš Grulich, který svým centrem našel ve vápně Davida Preislera a ten v 89. minutě hlavou rozvlnil síť Zábřehu - 0:1. Velmi napínavý zápas skončil vítězstvím Kostelce, kterému se v posledních týdnech daří.

TJ FC Kostelec na Hané
Lukáš Grulich: Do začátku jsme bohužel nevstoupili úplně nejlíp a soupeři nás mohl klidně i potrestat hned v první půli. Byly tam tak ze dvě šance, které klidně mohly končit gólem. Každopádně se hra později poměrně uklidnila a naše šance také přišly, kdy jsme trefili dvě tyčky. Druhá půle se hrála o poznání opatrněji, kdy se hrálo od vápna k vápnu. V posledních minutách jsem zahrával roh, z kterého jsem našel Davida Preislera a ten to uklidil k levé tyčce.