25.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Jiskra poslala Lipovou domů debaklem

2

V rámci 25. kola se na hřišti v Rapotině utkala domácí Jiskra s lipovským SK. Umístění v tabulce krajského přeboru rozhdoně favorizovalo šestou Lipovou před čtrnáctým Rapotínem. Každopádně postavení v soutěži není vždy tak důveryhodná věštba pro dění a výsledek utkání.

První poločas pro Jiskru

Lipová vstoupila do zápasu lépe, ale trvalo pár minut, než se do rozehrála i domácí Jiskra. Po úvodních útočných akcích, které pro oba brankáře znamenaly spíše rozchytání, nám přinesla 30. minuta úvodní šokující branka Jana Šmirjáka, které mu to poslední týdny prostě sedí - 1:0. Do konce poločasu se stihnul ještě o další branku Jiří Ševčík, od kterého to nebylo jeho poslední slovo - 2:0. Do kabin se šlo za překvapivého stavu a Lipová musela něco hodně změnit.

Stejné představení, stejný počet branek

Druhý poločas se stal zrcadlem toho prvního. Lipová se snažila vstřelit rychlou branku v úvodu, ale domácí je k Ladislavu Maxovi moc nepouštěli. Po úvodní snaze o tlak se opět dostal do hry Rapotín a nebezpečí viselo ve vzduchu. V 67. minutě se podruhé prosadil Jiří Ševčík, pro kterého to byla jeho devátý gól v sezóně - 3:0. O 10 minut později přidává poslední branku Miroslav Rýznar a už nebylo o čem - 4:0. Domácí Jiskra se touto výhrou odpoutala od týmů bojujících o sestup.

TJ Jiskra Rapotín
Ladislav Max: Zápas s Lipovou jsme podle mě zvládli skvěle. Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili. Já sám jsem měl pouze takové dva zákroky. Povedlo se nám přečíst jejich taktiku, eliminovat jejich nebezpečné křižné míče za obranu a tím pádem jsme je ani k ničemu nepustili. Na druhou stranu jsme si vytvořili spoustu gólových šancí, z nichž mohlo padnout i více branek, než čtyři.

L. Max [-] - M. Rýznar [-] , D. Drozd [-] (73. B. Hudec [-] ) , K. Svačinka [-] (65. D. Boško [-] ) , M. Kocourek [-] , T. Morong [-] , J. Šmirják [-] , J. Ševčík [-] , P. Morong [-] , M. Charvát [-] , M. Machalický [-] (46. P. Kolomazník [-] )