24.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Lídr tabulky zaváhal na domácí půdě

2

Domácí FK Jeseník, který se 49 body hájí první místo, přivítal na svém hřišti pátý Medlov. Oba týmy jsou na tom s defenzivní prací naprosto stejně, jelikož obdržely 25 gólů v letošní sezóně krajského přeboru. Co se týče útoku, tak tam už se Jeseníku daří lépe, kdy s 51 přesnými trefami jsou nejlépe útočícím celkem soutěže.

Nepříjemný gól do kabiny od Planého

Domácí borci vstoupili do zápasu poměrně dominantně, ale medlovská jedenáctka dokázala udržet krok. Velmi brzo jsme se ale mohli dočkat branky Medlova, kdy hlavou prodloužil za sebe Šimon Michalik, jehož pokus stihl vyrazit do bezpečí brankář Jan Vajda z Jeseníku. Ne dlouho poté dokázal z přetaženého rohové kopu odhlavičkovat domácí David Macura, ale jeho pokus skončil na břevně. Ve 43. minutě prodloužil nakopávaný míč za sebe Pavel Kysela, ke kterému se dostal Samuel Planý a po úniku dokázal posunout míč podél brankáře do brány - 1:0. Do kabiny šel Jeseník s jednogólovým náskokem.

Medlovu se vyplatil boj do posledních minut

Ve druhé půli se hosté Jeseníku herně vyrovnali a s tím přišly i první nebezpečné šance. Po necelých 60. minutách zápasu zahrál Patrik Kasal přímý kop na hlavu Tomáše Knebla, ale jeho pokus proletěl těsně kolem vzdálenější tyče. Další akcí se hostující Patrik Kasal dostal na hranici vápna, kde zasekl míč a pravou nohou obstřeloval, ale smolně trefil jednoho ze svých spoluháčů. V 90. minutě dával příhravku pod sebe Radovan Střebský a jeho kolega v bezprostřední blízkosti dostal míč do brány Šimon Mihalik elegantní patičkou - 1:1. Jeseník podruhé v řadě remízuje a Medlov veze cenný bod domů.