22.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Konice ukončila Medlovu sérii výher

1

Nedělní duel mezi Konicí a Medlovem překvapil ne jednoho fanouška lokálního fotbalu. Zatímco se domácí Konice trápí a už přes měsíc nevyhrála, tak hostující Medlov se těší z posledních 3 tydnů, kdy neztratil ani jeden bod. Fotbal je však nevyzpytatelná hra.

Vydařená první půle ovoce nepřinesla

FK Medlov do zápasu naskočil o poznání lépe, než Konice, a potvrzoval roli favorita. Zdálo se, jakoby Konice zaspala začátek. Hosté si zkrátka vytvářeli šance, byli rychlejší na míči a také o krok napřed. Vše se změnilo přibližně ve 30. minutě, kdy Konice popadla dech a začala s Medlovem hrát vyrovnanou partii. Jejich šance ale převážně končili rohem po zblokování, či vyražení střel. Ve 35. minutě rozvinul zajímavou příležitost Patrik Krása, když nacentroval míč na zadní tyč, kde pohotově zakončoval David Pospíšil - 1:0. Zbytek poločasu se už dohrál vyrovnaně, kdy se ani jeden tým nedostal do vyložené gólové šance.

Super-sub Mikuta

Ve druhém poločase se začala na hráčích Konice podepisovat únava a začali tahat za kratší konec, ale i přes to odvážně bojovali a snažili se soupeře nepustit na dostřel. Vše ale změnila 56. minuta, kdy na hřiště naskočil jednadvacetiletý Tomáš Mikuta, kterému se po pouhých 3 minutách na hřišti podařilo využít nedůrazu domáchích a skóroval - 1:1. Konice sice začala fyzicky odpadávat, ale statečně eliminovala všechny útočné pokusy hostujících a došla si pro cenný bod.