22.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

Lipová vyprovodila Lutín debaklem

29. O. Šup , 49. J. Vyhlídal (p.) , 54. M. Bačovský , 80. T. Kosek
1

Lipovský SK by výhrou v tomto duelu mohl navázat na jejich nejvydařenější období v letošní sezóně, kdy 3x zvítězil mimo domácí hřiště v řadě. Jeho soupeřem je TJ Sigma Lutín, který nechválihodně zaujímá poslední místo v soutěži a potřebuje nutně začít opět bodovat.

Lipová dirigovala vývoj prvního poločasu

Realita byla přesně taková, jaké byly představy o vývoji zápasu. Domácí začali pěkně od podlahy a soupeře přehrávali. I přes lipovskou taktovku dlouho nepřícházel žádný gól. Hosté se zřídka dostávali do útočných akcí, které však vypadaly nebezpečně. Až 29. minuta vykouzlila úsměv na tváři domácím, kdy se po výborné akci prosadil Ondřej Šup - 1:0. Lipová se stále snažila o navýšení náskoku, ale do konce prvního poločasu už branku nepřidala.

Lutín ztratil naději hned po úvodu druhého dějství

Lipová opět nepouštěla soupeře moc k míči, opět si vytvářela šance, ale tentokrát byla produktivnější. Už ve 49. minutě proměnil nařízenou penaltu Jakub Vyhlídal - 2:0. Jestli domácí do tohtoto momentu nedominovali, tak teď už rozhodně ano. Hned 5 minut poté se mohli radovat potřetí, kdy se svou střelou nemýlil Marek Bačovský - 3:0. Lutín se nemohl dostat z tlaku soupeře, který nesundával takzvaně nohu z plynu. Útok střídal další útok, ale hosté odolávali, jak jen nejlépe uměli. Poslední tečkou za tímto zápasem byla přesná trefa Tadeáše Koska v 80. minutě - 4:0. Lipová si nedělní výhrou prodloužila příjemné období jejich dosavadní sezóny.

SK Lipová
Ondřej Šup: Do zápasu jsme šli s jasným cílem, a to soupeře přehrát jak výsledkově, tak herně. Druhá část přání se nám plnila celý poločas, góly však dlouho nepřicházely. Hosté se prezentovali jen občasnými útočnými akcemi, ze kterých, nutno přiznat, klidně mohl padnout gól. Následně však přišla parádní akce, která přinesla i první gól, který nás uklidnil. Do poločasu přicházely i další momenty, ze kterých jsme mohli skóre navýšit, avšak nestalo se. Do druhého poločasu jsme vstoupili opět lépe než soupeř a dokonce zvýšili na 2-0, což bylo zřejmě pro hosty rozhodující. Na hřišti bylo od toho momentu jen jedno mužstvo a nám se podařilo přidat i další góly. Mohlo jich být i více, avšak výsledek, 3 body i předvedený výkon bereme.