10.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2022-2023

--

--

Věchnov přehrál Jimramov

15

Fotbalisté Věchnova si připsali proti Jimramovu jasnou výhru a bodově se na ně v tabulce dotáhli

Domácí o dva góly lepší

Na to, že Tereziánské léto dalo o sobě vědět se vším co k tomu patří tak se na šlágr kola mezi Věchnovem a Jimramovem moc diváku nedostavilo. A že se fotbalově bylo na co dívat. Začátek zápasu se nesl ve slavností náladě, kdy se k životnímu jubileu přálo bývalému hráči a dlouholetému členovi a fanouškovi Věchnovské jednoty Františkovi Fendrychovi. Oslavenec moc radosti ze začátku neměl, protože otěže zápasu pevně drželi hosté, kteří hned v 5. minutě prověřili výkonost gólmana Starého, který vyrazil střelu Nyshkura. V 10. minutě agilní Nyshkur prověřil připravenost domácího brankáře po druhé a i na podruhé byly rukavice brankáře Starého na správném místě. V 18. minutě se už ale domácí fanoušci přece jen začali usmívat. Úsměv na tváři jim vykouzlil Ondra Ostrýž, který si náramně poradil s dlouhým centrem od Jirky Bílka a otevřel gólový účet utkání. O tři minuty později bylo ve věchnovských ochozech ještě veseleji , kdy se po přihrávce od Víti Huláka dostal opět k zakončení domácí střelec Ostrýž a přehodil vyběhnutého brankáře Černého 2-0. No a v 28. minutě mohl hattrick uzavřít Ostrýž, jenže s nabídnutou šancí v podobě penaltového kopu pohrdnul a nechal vyniknout Černého. Chycená penalta hosty nabudila a zvýšili snahu o korekci stavu. Nejvíce dával domácí obraně práci Zbytovský, který svou rychlostí a umem zaměstnával kopačky obránců. Nejdříve se postavil k zahrání volného přímo Zbytovský, jenže jen prověřil rukavice Starého a ve 40. minutě se k dalšímu přímému kopu postavil Borovský a opět našel jen náruč domácího brankáře

Domácí ještě skóre navýšili

V druhé půli se opakoval scénář té první, kdy hosté z Jimramova byli aktivnější, ale na dobře hrající obranné čtveřici si lámali zuby. Nejdřive v 52. minutě tvrdou střelou Zbytovský prověřil pevnost břišních svalů Starého a o 10 minut později se opět Zbytovský střelou k tyči pokoušel o korekci stavu, ale Starý opět svůj tým podržel. V 64. minutě se opět radovali domácí, kdy po rohovém kopu a trma vrma skákání balónu po vápně se hlavičkou opřel do míče Vrbka a donutil časoměřice o navýšení skóre ve prospěch domácích. Hosté i nadále projevovali snahu o alespoň korekci stavu, jenže domácí obrana hrála na jedničku a krom dalekonosných pokusů Zbytovského a Bednáře se k větší šanci nedostali. Za to věchnovští si gólovou oslavu prožili ještě jednou a to střelou Jan Šípka, který křižnou střelou přidal čtvrtý zářez na pomyslnou střeleckou pažbu domácích střelců. Jimramovští, ale i tak nezabalili snahu o vstřelení čestného zásahu a tak nejprve v úniku Dvořák dostal míč za gólmana Starého, jenže Dalibor Kolbábek si míč uzmul před brankovou čárou a uklidil jej do bezpečí. No a v 89. minutě přece jen čestný úspěch přišel a to po rohu, kdy se už věchnovští viděli v kiosku s orošeným v ruce a dovolili, aby nikým nehlídaný Bednář hlavičkou vymetl šibenici.

TJ Věchnov
Starý David: Musím uznat, že jsme nečekali, že se nám podaří proti Jimramovu bude tolik dařit, protože Bojda bojs se hodně zvedli a s příchodem Zbyťáka ještě zvedli útočnou sílu týmu. My jsme se na pozápasové tiskovce shodli, že to byl asi náš nejlepší letošní výkon a doufám, že to potvrdíme za týden u kladivářů v Hamrech. No a Fánkovi vše nejlepší k narozeninám a doufám, že krom koše mu i náš výkon udělal radost.

TJ Sokol Jimramov
Borovský Pavel, trenér a hráč: Po hodech přišla sračka a pořádná (smích) . Dneska stačí k hodnocení výkonu většiny hráčů jedno slovo, stál za hovno. Nešlo nám to a postupem času z toho byla křeč. Nezbývá než domácím pogratulovat k zasloužené výhře. Výborně jim zahrála obranná čtveřice a trio Hulák, Soudy a Onek jsou zkrátka fotbalisti. U nás není třeba dělat dusno, vím jak kluci makají, tréninky jsou ve velkém počtu a maj grády a dnes nám to prostě nesedlo. Věřím, že už příští sobotu vypneme Transformátor a vrátíme se na vítěznou vlnu. Nakonec proběhlo pivko a rumík s Onkem a sám starosta mně na cestu domu vybavil fakt dobrou klobásou, díky chlapi(smích ) Sportu zdar, vesnické čutané zvlášť a DYCKY JIMRAMOV.

TJ Věchnov
D. Starý [-] - J. Bílek [-] - P. Soudek [-] , V. Hulák [-] , J. Smolík [-] - D. Kolbábek [-] , O. Ostrýž [-] (70. T. Bukáček [-] ) , J. Vrbka [-] , O. Zonyga [-] (82. J. Jedlička [-] ) , J. Šípek [-] , V. Kroupa [-]

O. Černý [-] - Z. Novotný [-] (75. P. Sedlák [-] ) , T. Gregor [-] , V. Dostál [-] , P. Sedlák [-] - V. Peňáz [-] (67. A. Hlaváč [-] ) , L. Zbytovský [-] , L. Bednář [-] , M. Dvořák [-] - O. Nyshkur [-] (60. J. Sedlák [-] ) , P. Borovský [-]

ŽK: 31. J. Smolík , 50. D. Kolbábek , 86. J. Jedlička - 72. V. Dostál , 90. P. Sedlák .
Hráči zápasu: O. Ostrýž .
Počet diváků: 39. Rozhodčí: HROMÁDKA Miroslav - KOLBÁBEK Tomáš (N), PAJKR Jaroslav (N).