3.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2022-2023

--

--

Jimramov vyhrál v Březí

17

Fotbalisté Březí si připsali proti Jimramovu v prvním domácím zápase porážku 2:3.

Oba týmy vstřelily po jedné brance

Domácí hráli poprvé v nové sezoně na domácím hřišti a přivítali Jimramov. Hru ovlivňoval silný vítr a problémy v kombinaci způsobovala vyšší tráva na hrací ploše. Domácí hráli v 1.poločase po větru a lépe se přizpůsobili stavu hrací plochy, když hru zjednodušili. Hosté se snažili kombinovat, ale proti důrazné hře domácích se nedokázali prosadit a tak se hrál neurovnaný fotbal od šestnáctky po šestnáctku. Ve 25.minutě se podařila hostům rychlá akce na pravé straně Nyshkur se uvolnil přihrál pod sebe a nabíhající Peňáz  trefil k pravé tyči

0 : 1. Hosté se z vedení radovali jen tři minuty , domácí předvedli akci jako přes kopírák a po přihrávce pod sebe nekrytý Hřebíček vyrovnal. V závěru poločasu měli převahu domácí, ale nerozhodný stav se nezměnil.

Hosté urvali výhru ve svůj prospěch

Hosté zaváhali hned v úvodu 2.poločasu, ale brankář Hlaváč výborným zákrokem změnu skóre nepřipustil a platilo nedáš – dostaneš. Ve 49.minutě rozehrál rohový kop Dvořák a Gregor z voleje nedal Urbánkovi šanci. V dalším průběhu byli lepší hosté, ale domácí držel velmi dobře chytající Urbánek. Domácí brankář kapituloval až v 70.minutě, kdy jednu střelu vyrazil, ale s dorážkou Gregora již nemohl nic dělat 1 : 3. Domácí po této brance přidali a snažili se výsledek upravit, ale obrana hostí držela. V 80.minutě trefil Borovský z přímého kopu jen zeď domácích, odražený míč získal Chlup, kterého hosté nedokázali zastavit a ten své sólo zakončil brankou. V závěru utkání měla obě mužstva určité šance, ale výsledek se již nezměnil a tak hosté odvezli tři body, když o tu jednu branku lepší byli. V týmu domácích podal výborný výkon Sysel a dobře mu sekundoval Chlup. Mužstvo hostí bylo vyrovnanější a všichni hráči příkladně bojovali. Na závěr bych chtěl zmínit bezchybný výkon rozhodčího Budína.

TJ Sokol Jimramov
Borovský Pavel, trenér: Byl to spíš boj než pohledný fotbal, ale poprvé v historii vezeme tři body z Březí, takže cajk. Ne úplně ideální terén (ale chápu, že dostat vodu do takovýho kopce není jen tak:-)) a silný severo západní vítr, stěžoval zejména Zbyťákovi už tak složitou souhru s novými spoluhráči:-). První půle byla vyrovnaná, náš gól padl po ze čtvrtka napilované souhře, žel bohu to domácí skvěle obšlehli a dokázali vyrovnat. Ve druhé půli s větrem v zádech jsme asi byli o něco lepší a nečekaný střelec Greg dvěma góly zápas rozhodl. Nutno podotknout, že ten první byl vskutku výstavní. Samozřejmě jsme si situaci ještě zkomplikovali, ale narozdíl od minulého týdne už jsme výhru nepustili. Domácím patří dík za fair zápas, do kterého pasoval i bezchybný arbitr Budín. Sportu zdar, vesnické čutané zvlášť a DYCKY JIMRAMOV