13.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2022-2023

Myslibořice si poradily s Rokytnicí

16

Fotbalisté Myslibořic si připsali proti Rokytnici domácí výhru 3:1

Domácí třikrát udeřili

Myslibořice v dalším kole přivítaly na svém hřišti Rokytnici nad Rokytnou, soupeře, u kterého loni skončila série bez prohry a otočila trend výsledků TJ Myslibořice pro zbytek sezóny a pro začátek stávající. Domácí šli do utkání s tím, že právě proti stejnému soupeři opět otočí trend výsledků na vítěznou vlnu. To se jim od začátku utkání náramně dařilo, už v 11. minutě vstřelil krásný gól z přímého kopu „znovuzrozený“ Jan Fňukal. O šest minut později si Jan Fňukal naskočil na povedený roh parťáka z útoku Pavla Vejvody a nechytatelně hlavou zvýšil na 2:0. „Opařená“ Rokytnice inkasovala hned z rozehrávky po druhém gólu, Jan Fňukal vrátil asistenci Pavlovi Vejvodovi, který střelou z velkého vápna „angličanem“ zvyšoval už v 18. minutě na 3:0. Hosté zahrozili kromě střel z velké dálky jen jednou a to s přímého kopu, který bravurně zlikvidoval Miroslav Hruška. Pro hosty z Rokytnice mohlo být ještě hůř, v pokutovém území byl faulován velice aktivní Jan Fňukal a rozhodčí Holý nařídil pokutový kop. K penaltě se postavil Pavel Vejvoda, ale trestuhodně poslal svůj pokus doprostřed branky a brankář Hobza jeho střelu nohou v pádu vychytal. Náskok mohl zvýšit Stanislav Marek, po průniku Miroslava Ludvíka, ale ve 100% šanci přestřelil prázdnou branku. Do kabin se tak šlo za stavu 3:0.

Hosté pouze snížili

Do druhé poloviny však nastoupila úplně jiná Rokytnice, jakoby politá živou vodou. Jak vládli prvnímu poločasu domácí, tak druhý poločas byl jasně v režii hostů. V 51. minutě po centru z levé strany doklepl míč do branky z malého vápna Petr Hronek a na zápletku bylo zaděláno. O chvíli později se hosté radovali z kontaktní branky, jejich radost však měla jepičí život, míč od břevna nepřekročil brankovou čáru, jak signalizoval pomezní rozhodčí. Hosté měli několik šancí, které však do jedné zlikvidoval jednoznačně hráč zápasu, lépe řečeno brankář Myslibořic Miroslav Hruška, nebýt jeho, tři body by doma nezůstaly. Zápas tak skončil výhrou domácích Myslibořic 3:1.

TJ Myslibořice
Čapoun Martin, vedoucí: Zápas dvou odlišných poločasů, v tom prvním jsme měli proměnit penaltu a bylo po zápase, chycená penalta hosty namotivovala a druhý poločas byl v jejich podání excelentní. Rokytnice se prezentuje jednou z nejlepších her v Okresním přeboru, možná jen díky neproměňování příležitostí nejsou na předních místech tabulky. Nicméně jsem rád, že se konečně chytl Jan Fňukal, dnes s vynikajícím brankářem Miroslavem Hruškou hráči zápasu. Snad na tuto výhru navážeme příští týden a skončíme po podzimu v lepší polovině tabulky.

M. Hruška [-] - L. Macháček [-] (80. V. Čapoun [-] ) , T. Kratochvíl [-] , L. Svoboda [-] (59. J. Horák [-] ) , D. Kunčík [-] - F. Hvězda [-] , S. Marek [-] , L. Macháček [-] (64. P. Furiš [-] ) , M. Ludvík [-] - P. Vejvoda [-] (64. M. Šoustal [-] ) , J. Fňukal [-]