12.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2022-2023

--

Rokytnice doma nezaváhala

28. M. Vahila (p.) , 39. M. Vahila , 67. R. Ferkl (p.) , 71. J. Syrový , 78. J. Hakl , 90. R. Šoukal (p.)
12

Fotbalisté Rokytnice si připsali proti Náměšťi B jasnou domácí výhru v poměru 6:0

Domácí o dva góly lepší

První minuty utkání nenabídly přítomným divákům nikterak skvělou fotbalovou podívanou. Hra byla protkaná řadou nepřesností na obou stranách a převážně se hrálo ve středu hřiště. Po čtvrt hodině hry se ale herní přednes ze strany domácích zlepšil, po přesné přihrávce Marka Benáčka se sám na bránu řítil z levé strany Honza Syrový, ovšem balón po jeho střele pouze prosvištěl kolem pravé tyče. Ve 28. minutě se v šanci zjevil Michal Bartejs a zastavit jej dokázala náměšťská obrana pouze za cenu faulu. K pokutovému kopu se postavil kapitán Marián Vahil’a a s přehledem otevřel skóre utkání. Střelec úvodního gólu mohl vzápětí vedení navýšit, sám před gólmanem ale mířil příliš vysoko. Pět minut před koncem první půle se však již Vahil’a tváří v tvář brankáři Antonínu Štolfovi nemýlil a podruhé udělal radost domácímu táboru.

Domácí stříleli i ve druhé půli

Po celé druhé dějství se hráči Rokytnice hnali za navýšením svého vedení, na třetí branku si ale museli domácí fanoušci počkat. Obrovskou příležitost měl po hodině hry Michal Štork, střelu mířenou k levé tyči ovšem Štolfa vyškrábl skvělým zákrokem. V 66. minutě fauloval Jiří Eliáš v pokutovém území Syrového, což znamenalo druhou žlutou kartu pro hráče rezervy Náměště a druhý pokutový kop pro 1.SK. Míč si na penaltový puntík tentokrát postavil Radek Ferkl, který zvýšil na rozdíl tří branek. Následující minuty přinesly v rychlém sledu další dvě góly pro domácí mančaft. V 71. minutě zapadla Syrového střela zevnitř pokutového území přesně k pravé tyči, o sedm minut později skončil v síti přímý kop Jana Hakla. I hosté byli následně velmi blízko ke vstřelení branky, střelu z hranice vápna ale dokázal gólman Lukáš Hobza reflexivně vyrazit nohou. V samotném závěru utkání přidali fotbalisté 1.SK branku číslo šest, když Radek Šoukal proměnil jim samotným vybojovaný pokutový kop.