5.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Vedoucí Horní Újezd zvítězill brankou v nastavení

15

Fotbalisté Horního Újezdu si v zápase s Novými Syrovicemi připsali další výhru a gólem v nastavení uhájil vedoucí příčku

V první půli branka nepadla

V pátém soutěžním kole přivítali hráči domácího mužstva tým Nových syrovic. Pro domácí to byl teprve druhý domácí zápas. Ze vzájemných utkání minulého ročníku domácí věděli, že je to tým houževnatý a bojovný. Hosté začali velice dobře. Dařilo se jim kombinovat daleko přesněji než domácím. Také měli i střeleckou převahu. Největší šance měli hosté ve 12. minutě a 32. minutě, kdy obě akce zaváněly gólem, ale chyběla jim větší přesnost v zakončení. Domácí měli asi největší šanci ke vstřelení úvodního gólu v utkání zásluhou M. Kosteleckého, který však z bezprostřední blízkosti netrefil prostor branky. A tak diváci v prvním poločase neviděli žádný gól.

Domácí rozhodli v nastavení

Vše podstatné se odehrálo ve druhém poločase, kdy nejprve šli do vedení krásnou střelou hosté. A to zásluhou J. Železného v 50. minutě.  Domácí se snažili alespoň o vyrovnání. Od 72. minuty domácí vyvinuli enormní tlak, který byl korunován v 83. minutě vyrovnávacím gólem. Střelcem byl domácí nestárnoucí M. Ošmera, který hlavou k levé tyči nedal gólmanovi hostí šanci. Z domácích trochu spadla tíha okamžiku a neustávali ve svých pokusech urvat tři body. Vrhli se ještě k závěrečnému náporu. Hosté tak těžili k možnosti zakládání brejků do odkryté obrany, ale ta již fungovala bez chyby. Vítězství 2:1 nakonec domácím vystřelil v 91. minutě Miroslav Řezáč, na kterého domácí sázeli, že by to mohl být právě on, který bude v zakončení úspěšný. To se podařilo. A tak domácí brali všechny tři body.

TJ Sokol Horní Újezd
Špaček Petr, trenér: Byl to z našeho pohledu těžký zápas. Byli jsme oslabeni o hráče z důvodu náhlé nemoci a avizované absence. Podařilo se nám tak trošku znovuzrození a ověřili jsme si, že bojovnost, a víra ve vítězství přináší ovoce. Bylo to také důležité kvůli našim domácím příznivcům, že jsme je nezklamali. Děkuji soupeři za korektní hru a přeji hodně štěstí v dalších zápasech.

V. Pavlík [-] - J. Hanák [-] , M. Řezáč [-] , M. Kostelecký [-] (60. V. Štaffa [-] ) , A. Bartes [-] , M. Kuželka [-] (72. J. Pivoňka [-] ) , T. Vávra [-] , T. Sigmund [-] , M. Zvěřina [-] , O. Uličný [-] , M. Ošmera [-]