2.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2022-2023

8. J. Vlček , 56. M. Havelka , 78. M. Sosnar - 22. M. Svoboda , 44. M. Svoboda (p.)
9

Fotbalisté Nových Syrovic si proti Chlístovu připsali těsnou výhru 3:2

Hosté otočili vývoj první půle

Fotbalisté Nových Syrovic přivítali na svém hřišti fotbalisty z Chlístova. Nové Syrovice se v minulém kole vrátily poslněni remízou ze hřiště účastníka loňské III. třídy Blatnice, odkud si přivezla bod za remízu 1:1. Zato Chlístov přijel odčinit do Nových Syrovic domácí porážku od Horního Újezdu 2:4. V posledním vzájemném zápase z jarní části, dominovaly na svém hřišti Nové Syrovice, které zvítězily jednoznačně 7:1. Zápas se hrál za velmi teplého fotbalového počasí. Začátek utkání vyšel lépe domácímu celku, který dostal v 8. minutě do vedení Jakub Vlček - 1:0. Hostům netrvalo dlouho, aby se dostali zpět do zápasu. Ve 22. minutě vyrovnal Miroslav Svoboda na 1:1. Když už to vypadalo, že toto skóre vydrží do konce první půle, vybojovali hosté pokutový kop, který ve 44. minutě proměnil Miroslav Svoboda - 1:2.

Domácí skóre otočili

Ve druhém poločase se domácí tým snažil o vyrovnání, což se mu také v 56. minutě zásluhou Matěje Havelky podařilo - 2:2. O drama tak bylo postaráno. Oba celky se pak snažili o vedoucí branku. To se nakonec podařilo v 78. minutě opět domácím, když se prosadil Miroslav Sosnar -3:2. To nakonec byla branka rozhodující, protože hosté již vyrovnat nedokázali.